Grad goli w eWinner II lidze. Derby dla Znicza

Piłkarze ofensywni byli mocno nakręceni w sobotnich meczach w eWinner II lidze. Najwięcej - siedem goli padło w Siedlcach. Znicz wygrał z Pogonią 4:3. Po komplet punktów sięgnęli również zawodnicy Garbarni Kraków i Górnika Polkowice.

piłkarze Znicza Pruszków WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Znicza Pruszków
Dużo działo się w starciu drugoligowców z województwa mazowieckiego. Co prawda Pogoń Siedlce strzeliła pierwszego gola Zniczowi Pruszków, ale to ona poniosła porażkę 3:4. Najważniejsze wydarzenia były we fragmencie meczu przed przerwą, ponieważ Znicz strzelił trzy gole między 29. a 38. minutą. Kluczowym graczem gości był autor hat-tricka Maciej Firlej.

Garbarnia potwierdziła patent na Radunię Stężyca. Sobotnia wygrana 3:1 to jej trzecia z rzędu z wygodnym przeciwnikiem. Początek spotkania był całkiem wyrównany, z przewagą podopiecznych Sebastiana Letniowskiego w posiadaniu piłki, ale to Garbarnia była skuteczniejsza. Dwubramkowa przewaga, zdobyta w pierwszej połowie, pozwoliła ostatecznie wywalczyć komplet punktów.

Do meczu dwóch zwrotów akcji doszło w Elblągu. Najpierw na prowadzeniu była Siarka Tarnobrzeg, następnie Olimpia, a ostatecznie padł remis 2:2. O podziale punktów zdecydowało uderzenie Ołeksandra Jacenki w 83. minucie.

Najmniej - tylko jeden gol padł w meczu Górnika Polkowice z Hutnikiem Kraków. Gospodarze zwyciężyli 1:0 w pierwszym meczu po zmianie trenera z Szymona Szydełki na Tomasza Grzegorczyka. Drogę do bramki przyjezdnych znalazł w pierwszej połowie Abdallah Hafez.

11. kolejka eWinner II ligi:

Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 3:4 (2:3)
3:4 - Ernest Dzięcioł 87'

Garbarnia Kraków - Radunia Stężyca 3:1 (2:0)
1:0 - Wojciech Słomka 21'
2:0 - Grzegorz Marszalik 30'
3:0 - Thomas Pranica 75'
3:1 - Janusz Surdykowski 83'

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?