Media: Obrońca opuszcza zgrupowanie. Nie zagra z Walią

W czwartkowy wieczór reprezentacja Polski przegrała z Holandią 0:2. Ze względu na problemy zdrowotne Czesław Michniewicz nie mógł skorzystać z dwóch graczy i jednego zabraknie również w kolejnym meczu. Takie informacje podał portal sport.tvp.pl.

Kuba Duda
Kuba Duda
Arkadiusz Reca WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
W ostatnim czasie reprezentanci Polski nie rozpieszczają kibiców. W tym roku kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała zaledwie dwa z siedmiu meczów. Oczywiście jedno z tych zwycięstw było na wagę awansu do finałów mistrzostw świata w Katarze, ale wyniki i tak powinny być lepsze.

Obecna przerwa na mecze reprezentacyjne jest w zasadzie ostatnią szansą na przetestowanie poszczególnych zawodników przed mundialem. Michniewicz również miał taki zamiar. Jednym z piłkarzy, których chciał sprawdzić, był Arkadiusz Reca.

Zawodnik Spezii za kadencji 52-letniego selekcjonera rozegrał zaledwie 90 minut w towarzyskim starciu ze Szkocją. Potem nawet nie powąchał boiska i mogło się to zmienić we wrześniowych meczach. Jednak już wiemy, że do tego nie dojdzie.

Według portalu sport.tvp.pl Reca opuścił już zgrupowanie kadry. Defensor zmagał się z urazem i właśnie przez te problemy nie znalazł się w kadrze meczowej na starcie z Holendrami. Okazało się, że jego udział w niedzielnej batalii z Walijczykami również jest wykluczony i zawodnik wróci do Włoch.

Dodatkowo zgrupowanie opuścił świeżo upieczony debiutant, Mateusz Łęgowski. Pomocnik Pogoni Szczecin zgodnie z wcześniej założonym planem dołączy do kadry U21 prowadzonej przez Michała Probierza.

Mathias Pogba ujawnił sekrety swojego brata. "Stał się zwolennikiem czarów"