Bayern chce zgarnąć najbardziej utalentowanego Niemca. Klub ma plan na transfer

Bayern Monachium planuje już swoją przyszłość. Christian Falk z dziennika "BILD" donosi, że widzi w niej miejsce dla Floriana Wirtza. Klub chce ściągnąć jednego z najbardziej utalentowanych Niemców.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
piłkarze Bayeru 04 Leverkusen PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen
Bayern Monachium zasłynął w ostatnich latach w Niemczech z tego, że regularnie podbierał najlepszych młodych piłkarzy z niemieckich klubów. Tak było chociażby z Mario Goetze czy Robertem Lewandowskim.

Klub chce kontynuować politykę ściągania wielkich talentów także w najbliższym czasie. Christian Falk z dziennika "BILD" donosi, że klub zainteresował się sytuacją 19-letniego Floriana Wirtza.

Niemiecki pomocnik ofensywny w kraju uchodzi za jeden z największych talentów. Działacze Bayer 04 Leverkusen mówią nawet, że ten ma większy potencjał piłkarski niżeli Kai Havertz, sprzedany w 2020 roku do Chelsea FC za 80 milionów euro.

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"

Poprzedni sezon był jednak dla Wirtza bardzo trudny. W pierwszej jego części był wiodącym zawodnikiem Bundesligi, w marcu zerwał niestety więzadła krzyżowe. Niemiec od tego czasu nie wrócił do gry.

Dziennikarz podaje, że Bayern Monachium ma plan na transfer pomocnika. Klub miał poprosić piłkarza o sygnał, gdy ten będzie chciał opuścić Leverkusen. Wówczas Bayern ma zamiar zrobić wszystko, aby sprowadzić Wirtza.

Dużym ułatwieniem dla zespołu z Monachium będzie ewentualny brak awansu Bayeru do Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024. Na moment 30 września jest to scenariusz realny. Obecnie bowiem "Aptekarze" zajmują w tabeli 15. miejsce i do strefy gwarantującej grę w tych elitarnych rozgrywkach tracą już osiem punktów.

Zobacz też:
Kolejny popis Brazylii. Tunezja bez szans
Łukasz Teodorczyk znalazł klub? Polak może wrócić do Włoch

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×