• MŚ 2022
  • Skoki

Borussia Dortmund gubi punkty! 45 minut Jacka Góralskiego

Borussia Dortmund w 8. kolejce Bundesligi zgubiła kolejne punkty w tym sezonie. BVB przegrało na wyjeździe z FC Koeln. Fatalny mecz zanotowało także Bochum z Jackiem Góralskim w składzie.

Rafał Sierhej
piłkarze Borussii Dortmund PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Bayern Monachium w piątkowy wieczór wykonał swoje zadanie i pokonał na własnym stadionie Bayer 04 Leverkusen 4:0. Bawarczycy w ten sposób wywarli presję na znajdujących się przed nimi w tabeli: Borussii Dortmund, Unionie Berlin oraz Freiburgu.

Presji gonitwy mistrzów Niemiec w sobotę nie wytrzymali piłkarze BVB. Drużyna Edina Terzicia dobrze rozpoczęła mecz ze znajdującym się w wysokiej formie FC Koeln. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0. Przerwa zmieniła jednak wszystko. Gospodarze wyszli odmienieni na murawę i po 10 minutach już prowadzili 2:1. Ostatecznie wygrali 3:2.

Lider tabeli Union Berlin mierzył się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. W tym spotkaniu wszystko zamknęło się w pierwszej połowie. Gospodarze strzelili dwa gole i kontrolowali do końca przebieg meczu.

Bardzo ciekawie było w Wolfsburgu. W pierwszym składzie drużyny Niko Kovaca na lewym skrzydle wyszedł Jakub Kamiński. Polak zanotował asystę przy pierwszym golu swojego zespołu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Jedyną drużyną, która była w stanie wytrzymać presję goniącego Bayernu był Freiburg. Zespół Christiana Streicha podejmował FSV Mainz. Dwa gole strzelone w pierwszej połowie wystarczyły, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Bardzo słabe popołudnie miał z kolei Jacek Góralski. Polak rozpoczął mecz z RB Lipsk od pierwszych minut. Już do przerwy wydawało się, że wszystko jest jasne. Lipsk schodził z murawy prowadząc bowiem 2:0, a Bochum nie wykazywało żadnych oznak poprawy gry. Nie zmieniło się zbyt wiele po przerwie i ostatecznie "Byki" rozbiły Bochum. Góralski nie wyszedł na drugą połowę.

1.FC Koeln - Borussia Dortmund 3:2 (0:1)
0:1 Brandt 31'