Robert Gumny z asystą. Dogranie Polaka zadecydowało o wyniku [WIDEO]

Robert Gumny miło wspominać będzie ostatni mecz ligowy z Schalke. Polak asystował przy decydującej bramce Andre Hahna, przyczyniając się w ten sposób do wygranej Augsburga 3:2.

Bartłomiej Bukowski
asysta Roberta Gumnego Materiały prasowe / VIAPLAY / Na zdjęciu: asysta Roberta Gumnego
To był mecz pełen emocji. FC Augsburg, po tym jak w zaledwie 21 minut wyszedł na prowadzenie 2:0 w Gelsenkirchen, dał się ostatecznie dognić gospodarzom.

Na domiar złego w 71. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mergim Berisha i wydawało się, że podopieczni trenera Enrico Maassena w najlepszym wypadku będą w stanie wywieźć tego dnia punkt.

W 77. minucie prawą flanką ruszył jednak Robert Gumny, który z pierwszej piłki dograł wprost na głowę Andre Hahna, a ten pokonał Alexandra Schwolowa. Tym samym Augsburg przedłużył swoją serię zwycięstw do 3 i awansował na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Po meczu doszło także do kontrowersji z udziałem Rafała Gikiewicza. W kierunku Polaka z trybun poleciały zapalniczki, a po chwili został on także zaatakowany przez jednego z rywali (więcej TUTAJ>>)