W klubie Bartosza Bereszyńskiego trzeba bić na alarm

Sampdoria okupuje się na ostatnim miejscu w tabeli ligi włoskiej. Drużyna Bartosza Bereszyńskiego oberwała 0:3 w meczu u siebie z Monzą. Jeszcze wyższą porażkę poniosła Salernitana z Krzysztofem Piątkiem w składzie.

Piłkarze podczas meczu UC Sampdoria - AC Monza PAP/EPA / Na zdjęciu: Piłkarze podczas meczu UC Sampdoria - AC Monza.
Do starcia drużyn z dołu tabeli doszło w Genui. Sampdoria mierzyła się z beniaminkiem Monzą, który przed przerwą reprezentacyjną odniósł zwycięstwo z Juventusem. W starciu z Bianconerimi długo pracował na rozstrzygającego gola, a na terenie Sampdorii prowadził od 11. minuty. Matteo Pessina wykorzystał przytomne zgranie Patricka Ciurrii po wrzutce z głębi pola. Po przerwie dali o sobie znać doświadczeni Gianluca Caprari i Stefano Sensi. Właśnie oni podwyższyli prowadzenie Monzy na 3:0. Bartosz Bereszyński grał przez 68 minut w pokonanym zespole.

W meczu US Sassuolo z Salernitaną po raz pierwszy w historii Serie A w roli sędziego głównego wystąpiła kobieta. Debiut Ferrieri Caputi będą wspominać zdecydowanie lepiej Neroverdi, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo 5:0. Każdego gola strzelił inny zawodnik. Przez całe spotkanie grał Krzysztof Piątek, ale jego licznik goli w Salernitanie stoi na razie na jednym.

W meczu beniaminków US Lecce kontra Cremonese przeprowadzenie akcji bramkowej przerosło piłkarzy obu drużyn. Trafiali oni z rzutów karnych. Goście prowadzili po strzale z jedenastki Daniela Ciofaniego, a gospodarze wyrównali na 1:1 uderzeniem Gabriela Strefezzy. Marcin Listkowski został na ławce rezerwowych Lecce.

8. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - AC Monza 0:3 (0:1)
0:1 - Matteo Pessina 11'
0:2 - Gianluca Caprari 67'
0:3 - Stefano Sensi 90'

US Sassuolo - US Salernitana 1919 5:0 (2:0)
1:0 - Armand Lauriente 12'
2:0 - Andrea Pinamonti (k.) 39'
3:0 - Kristian Thorstvedt 53'
4:0 - Abdou Harroui 76'
5:0 - Janis Antiste 90'

US Lecce - US Cremonese 1:1 (1:1) 0:1 - Daniel Ciofani (k.) 19' 1:1 - Gabriel Strefezza (k.) 42'