Lider znowu ucieka. Czerwono w Tarnobrzegu

W eWinner II lidze o zadyszce zapomniał już lider. Kotwica Kołobrzeg wygrała drugie spotkanie z rzędu. Działo się w Tarnobrzegu, Siarka potyczkę z KKS-em Kalisz kończyła w dziewiątkę.

Michał Piegza
piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Lider eWinner II ligi Kotwica nie zatrzymuje się. Drużyna z Kołobrzegu pewnym krokiem zmierza w kierunku Fortuna I ligi.

Po dwóch spotkaniach bez wygranych beniaminek wrócił na zwycięską ścieżkę. Po pokonaniu w zaległym meczu Garbarni 3:0, w sobotę Kotwica 1:0 ograła spadkowicza Górnik Polkowice. Jedyny gol w potyczce padł w 73. minucie.

Ciekawie jest za plecami kołobrzeżan. W piątek dwa punkty zgubiła Polonia Warszawa. Szansy na odrobienie strat do wicelidera nie zmarnowały drużyny KKs-u i Wisły Puławy.

Kaliszanie po nerwowym meczu pokonali w Tarnobrzegu Siarkę. Goście prowadzenie objęli prowadzenie w 8. minucie. W 20. minucie z boiska wyleciał Szymon Lewicki, a w 60. Piotr Pietryga. Grając w dziewięcioosobowym składzie gospodarze w 80. minucie wyrównali. Jednak prowadzenia nie dowieźli do końca. W szóstej minucie doliczonego czasu Jakub Wilczyński zdobył gola na wagę wygranej KKS-u 1925. Z kolei puławianie w miarę pewnie ograli na własnym stadionie Stomil Olsztyn 2:1 i w dorobku mają 24 punkty.

Remis w Lubinie. Zagłębie II długo przegrywało z Olimpią Elbląg, ale w doliczonym czasie, po strzale samobójczym rywali, uratowało punkt. Gole nie padły na Suchych Stawach. Na ławce Hutnika debiutował Bartłomiej Bobla, który przejął drużynę dwa dni temu.

Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 - Łukasz Sarnowski 29'
1:1 - Michał Kuczałek (sam.) 90'

Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Kostkowski 73'

Siarka Tarnobrzeg - KKS 1925 Kalisz 1:2 (0:1)
0:1 - Filip Kendzia 8'