Premier League: zespoły Polaków ze zmiennym szczęściem

W niedzielnych meczach 10. kolejki Premier League West Ham United (Łukasz Fabiański) pokonał przed własną publicznością Fulham FC 3:1, a ekipa Crystal Palace okazała się lepsza od Leeds United (2:1) Mateusza Klicha.

Tomasz Rosiński
Łukasz Fabiański (West Ham United) Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański (West Ham United)
Bo bardzo słabym początku sezonu w ostatnim czasie West Ham zaczął się piąć do góry w ligowej tabeli i przystępował do niedzielnej rywalizacji z Fulham FC w roli faworyta.

Jednakże to The Cottagers lepiej rozpoczęli spotkanie, gdyż już w 5. minucie Fabiański pokonał Andreas Pereira. Asystę przy tym trafieniu Brazylijczyka zaliczył Neeskens Kebano.

Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy w 29. minucie starcia doprowadzili do remisu. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Pereiry pewnie wykorzystał Jarrod Bowen.

Po zmianie stron Młoty miały przewagę optyczną, którą udokumentowały bramką w 62. minucie. Wtedy to Lucas Paqueta zagrał świetne, prostopadłe podanie górą do Gianluki Scamacci, który przelobował Bernda Leno. Natomiast wynik tej batalii już w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Michail Antonio.

Gorzej spisał się zespół, którego zawodnikiem jest Klich, czyli Leeds. Co prawda Pawie jako pierwsze w 10. minucie za sprawą Pascala Struijka wyszły na prowadzenie.

Jednakże drużyna Crystal Palace była w stanie odwrócić losy konfrontacji i po golach Odsonne Edouard oraz Eberechiego Eze wygrała 2:1.