Michał Helik prowadzi Huddersfield do zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nigel French / Na zdjęciu: radość Michała Helika
Getty Images / Nigel French / Na zdjęciu: radość Michała Helika
zdjęcie autora artykułu

W 14. kolejce The Championship mierzyły się ze sobą Huddersfield oraz Hull City. Gospodarze wygrali 2:0, a Michał Helik wpisał się na listę strzelców.

Minionego lata wydawało się, że Michał Helik może wrócić do Polski. Środkowy obrońca znajdował się bowiem na radarze Lecha Poznań. Mistrzowi Polski nie udało się jednak przekonać Helika do transferu.

Polak w poprzednim sezonie spadł z The Championship reprezentując barwy Barnsley FC. Helik jednak wyróżniał się na tle swoich kolegów i znalazł się chętny na jego usługi. Środkowy obrońca przeniósł się do Huddersfield Town i pozostał na zapleczu Premier League.

Jego zespół fatalnie rozpoczął sezon. Po 13 meczach na koncie miał zaledwie osiem punktów i klarowne widmo spadku z ligi. Każde zwycięstwo liczy się w tej sytuacji podwójnie.

Dlatego tak istotne było postawienie trudnych warunków Hull City. Zespół walczący o utrzymanie w 14. kolejce The Championship pokonał nieco wyżej rozstawionego przeciwnika.

Duży udział w tym zwycięstwie miał Michał Helik. Polski obrońca do dobrej dyspozycji w defensywie dorzucił także akcent ofensywny. Polak w 51 minucie meczu strzelił pierwszego gola w tym sezonie, zamykając wynik spotkania na stanie 2:0.

Czytaj także: Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki" Ostatni uczestnik mundialu wyłoniony! Zdecydował błyskawiczny gol

ZOBACZ WIDEO: Kto zawiódł w kadrze? Jemu mówimy "nie"

Źródło artykułu: