Problemy spadkowiczów z PKO Ekstraklasy w Fortuna I lidze

W dolnej połowie tabeli są po 13. kolejce Wisła Kraków, Górnik Łęczna oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Drużyna Radoslava Latala przegrała 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec, a pokonać jakiegokolwiek przeciwnika nie potrafi od 20 sierpnia.

piłkarze Termaliki WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Termaliki
Na zakończenie kolejki zmierzyły się drużyny będące w dolnej połowie tabeli, z których jedna mogła dzięki kompletowi punktów awansować do górnej części stawki. Zagłębie Sosnowiec liderowało na początku sezonu, ale później zahamowało i identycznie jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosło tylko cztery zwycięstwa w 12 wcześniejszych kolejkach. Pomarańczowych prześladowała plaga remisów - w połowie meczów dzielili się punktami z przeciwnikami.

Bruk-Bet przystąpił do meczu na Stadionie Ludowym z mocnym postanowieniem odniesienia pierwszego zwycięstwa od 20 sierpnia. W 26. minucie zdobył prowadzenie strzałem Rajko Repy, który pokonał Michała Gliwę po dograniu Kacpra Karaska.

Drużyna Radoslava Latala była na prowadzeniu przez niespełna kwadrans. Zagłębie zdążyło odpowiedzieć w pierwszej połowie dzięki stałemu fragmentowi gry. W 40. minucie Maksymilian Rozwandowicz główkował do bramki na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Szumilasa.

Gospodarze poszli za ciosem i po przerwie to oni rozstrzygnęli mecz strzałem na 2:1. Ponownie gola strzelił Maksymilian, tym razem Banaszewski, który zachował się przytomnie po podaniu Dawida Gojnego i huknął pod poprzeczkę w bramce niecieczan. Bruk-Bet dokonywał ofensywnych zmian, ale było go stać tylko na jednego gola w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
0:1 - Rajko Rep 26'
1:1 - Maksymilian Rozwandowicz 40'
2:1 - Maksymilian Banaszewski 59'

Zagłębie: Michał Gliwa – Filip Borowski, Dominik Jończy, Ołeksij Bykow, Dawid Gojny, Maksymilian Rozwandowicz, Patryk Bryła (84' Tymoteusz Klupś), Wojciech Szumilas, Szymon Pawłowski (75' Michał Masłowski), Maksymilian Banaszewski (90' Antoni Kulawiak), Marek Fabry (75' Szymon Sobczak)

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Andrej Kadlec, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Bartłomiej Kukułowicz (61' Marcin Grabowski), Rajko Rep (61' Artem Poliarus), Michal Hubinek (83' Muris Mesanović), Andrij Dombrowskyj, Kacper Karasek (83' Marcel Błachewicz), Kacper Śpiewak, Tomas Poznar

Żółte kartki: Borowski, Jończy, Klupś (Zagłębie) oraz Biedrzycki, Tekijaski, Dombrowskyj, Kadlec (Bruk-Bet)

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

***

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka 2:1 (0:0) 0:1 - Kamil Mazek 51' 1:1 - Damian Chmiel 68' 2:1 - Maciej Mas 72'

18 Sandecja Nowy Sącz 34 5 12 17 28:54 27

Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?