Rewelacja Fortuna I ligi nie przestaje naciskać. Arka gubi punkty

Sporo goli padło w niedzielnych meczach na zapleczu PKO Ekstraklasy. Po komplet punktów sięgnęli wicelider Puszcza Niepołomice oraz GKS Tychy.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Puszcza Niepołomice jest wiceliderem z taką samą liczbą punktów co najlepszy w tabeli Ruch Chorzów. Tym razem podopieczni Tomasza Tułacza zwyciężyli 3:2 na stadionie Odry Opole. Gospodarze starali się gonić niepołomiczan, ale skończyło się na dwóch golach kontaktowych po przerwie.

Także pięć goli padło w Tychach, tyle że strzelała je tylko jedna drużyna. GKS zwyciężył 5:0 ze Skrą Częstochowa. Tuż przed przerwą Jan Biegański oddał dwa uderzenia do bramki regionalnego przeciwnika, a kiedy jeszcze Skra mogła liczyć na odrobienie strat, została trafiona kolejnym dubletem, tym razem Mateusza Czyżyckiego. Efektowny wynik ustalił Patryk Mikita.

Arka Gdynia przyspieszyła już w tym sezonie i przesunęła się na drugie miejsce premiowane awansem. Na przełomie września i października zaczęła jednak ponownie gubić punkty, przez co spadła do strefy barażowej. W meczu ze Stalą Rzeszów zremisowała 2:2, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Arka dwa razy wychodziła na prowadzenie, ale beniaminek potrafił odpowiedzieć.

13. kolejka Fortuna I ligi:

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 2:3 (0:2)

5:0 - Patryk Mikita 85'

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2 (2:2) 1:0 - Hubert Adamczyk (k.) 5' 1:1 - Piotr Głowacki (k.) 12' 2:1 - Janusz Gol 16' 2:2 - Bartłomiej Poczobut 44'