Dramat gwiazdy Liverpool FC. Powróci dopiero w przyszłym roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Luis Diaz
PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Luis Diaz

Porażka 2:3 to tylko jeden z problemów Liverpoolu FC po meczu z Arsenalem. Menedżer Juergen Klopp nie będzie mógł w kolejnych spotkaniach korzystać z jednego z podstawowych piłkarzy swojego zespołu. Luis Diaz doznał kontuzji kolana.

W tym artykule dowiesz się o:

Luis Diaz opuścił boisko przymusowo już w pierwszej połowie meczu w Premier League. Jego zmiennikiem w 42. minucie był Roberto Firmino. Kontuzja Kolumbijczyka wyglądała groźnie, ucierpiał w starciu z Thomasem Parteyem, a przeprowadzone w poniedziałek badania nie były optymistyczne dla Luisa Diaza.

Uszkodzenie więzadła krzyżowego w kolanie wyklucza grę piłkarza Liverpoolu w 2022 roku. Rehabilitacja potrwa kilka miesięcy.

Dramat piłkarza The Reds to jednocześnie problem dla ich menedżera Juergena Kloppa. Luis Diaz był jasnym punktem w rozczarowującym zespole. W ośmiu meczach Premier League strzelił trzy gole, a przy dwóch asystował. Dawał do zrozumienia, że misja zastąpienia Sadio Mane, choć trudna, będzie możliwa do wykonania. Na razie jednak zawodnik będzie musiał skoncentrować się na powrocie do zdrowia.

Liverpool FC będzie musiał liczyć, pod nieobecność Luisa Diaza, na Diogo Jotę, Darwina Nuneza czy Mohameda Salaha.

Reprezentacja Kolumbii, w której również występuje Luis Diaz, nie zakwalifikowała się do katarskich mistrzostw świata.