Niedosyt w Dortmundzie. Podział punktów, który nie zadowala żadną ze stron

Żadna ze stron nie może być zadowolona z tego wyniku. Okazji do zainkasowania pełnej puli było sporo, jednak zabrakło skuteczności.

Kamil Sobala
Tanguy Nianzou (z lewej) i Donyell Malen (z prawej) Getty Images / Na zdjęciu: Tanguy Nianzou (z lewej) i Donyell Malen (z prawej)
W ramach czwartej kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund podejmowała na własnym terenie Sevillę. Zwycięstwo w tym spotkaniu mogło poprawić pozycję BVB w walce o pierwsze miejsce w grupie, stąd też oczekiwania kibiców były spore. Ostatecznie jednak musieli oni zadowolić się zaledwie jednopunktową zdobyczą.

Wynik meczu otworzyli najpierw goście, za sprawą trafienia Tanguy'a Kouassiego w 18. minucie. Zespół Edina Terzicia zdołał wyrównać w dość krótkim odstępie czasowym, bo jeszcze w pierwszej połowie. Piłkę do siatki przyjezdnych posłał 19-letni Jude Bellingham.

Przez resztę spotkania obie drużyny przeprowadzały zmasowane ataki, jednak żadna z nich nie znalazła ostatecznie drogi do bramki przeciwnika. Tym samym spotkanie zakończyło się remisowym rezultatem 1:1.

"Sevillistas" nie przyjechali do Dortmundu po zaledwie jeden punkt. Dla nich ten pojedynek był szansą na poprawę swojej sytuacji w grupie. Ich przyszłość w Lidze Mistrzów wisi bowiem na włosku. Wszystko to za sprawą uzbierania na swoim koncie zaledwie dwóch "oczek", a to taki sam dorobek, jaki posiada aktualnie ostatnia w grupie FC Kopenchaga.

Wygląda na to, że przyszłość Sevilli w europejskich pucharach sprowadza się do bezpośredniego starcia z duńską ekipą. A ono już w ramach następnej kolejki, którą zaplanowano na 25 października. Pierwszy gwizdek tego pojedynku wybrzmi o godzinie 18:45.

Borussia Dortmund -  Sevilla FC (1:1) 1:1
0:1 - Tanguy Kouassi, 18'
1:1 - Jude Bellingham, 35'