• Skoki

Ostatni występ Krychowiaka przed mundialem. Przekonujące zwycięstwo

Grzegorz Krychowiak może w pełni skupić się na przygotowaniach do mistrzostw świata. Piłkarz Al Shabab wystąpił w wygranym 4:0 meczu ligowym z Al Khaleej.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Po ośmiu seriach gier Al Shabab ma na koncie siedem zwycięstw i remis. W sobotę drużyna z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie rozbiła niżej notowane Al Khaleej. Strzelcem pierwszego gola dla gospodarzy był Carlos Carvalho.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Swoją obecność na boisku zaznaczyli Cristian Guanca, Aaron Boupendza oraz Ahmed Abdu. Ostatni z wymienionych nie wykorzystał rzutu karnego. Al Shabab zwyciężyło 4:0, umacniając się na fotelu lidera tabeli.

Krychowiak rozegrał 90 minut w barwach miejscowych. Był to ostatni występ środkowego pomocnika przed tegorocznymi mistrzostwami świata. Saudyjczycy wznowią rozgrywki ligowe w połowie grudnia.

Reprezentant Polski robi wszystko, żeby utrzymać optymalną formą do mundialu w Katarze. Krychowiak w drugiej połowie października rozpocznie treningi z warszawską Legią i spędzi tam dwa tygodnie. Z kolei na początku listopada zamelduje się w swoim macierzystym klubie, by po dwóch tygodniach wrócić do stolicy, gdzie zaplanowano zgrupowanie drużyny narodowej (więcej TUTAJ).

Al Shabab - Al Khaleej 4:0 (1:0)
1:0 - Carlos Carvalho 2'
2:0 - Cristian Guanca 59'
3:0 - Aaron Boupendza 86'
4:0 - Ahmed Abdu 90+3'

Rozczarowanie trenera Pogoni. "Zrobiliśmy wszystko"