Wesoło w Neapolu. Następna kanonada w meczu klubu Piotra Zielińskiego

Pokonanie Bologni FC nie było prostym zadaniem. Co prawda Napoli strzeliło aż trzy gole Łukaszowi Skorupskiemu, ale tego decydującego na 3:2 dopiero w przedostatnim kwadransie. Piotr Zieliński rozegrał pełne spotkanie i oddał uderzenie w poprzeczkę.

radość piłkarzy SSC Napoli po zdobyciu zwycięskiego gola PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: radość piłkarzy SSC Napoli po zdobyciu zwycięskiego gola
Rozpędzone Napoli nie zamierzało hamować w meczu na Stadio Diego Armando Maradona z nierówno grającą Bologną FC. Zdobywający gole jak na zawołanie we Włoszech i w Lidze Mistrzów gospodarze mieli tym razem za zadanie postrzelać do bramki Łukasza Skorupskiego.

Napoli ma przed sobą ten wyjątkowy tydzień, w którym nie będzie rozgrywać meczu, a także piłkarze nie rozjadą się na spotkania reprezentacji. W tych okolicznościach trener Luciano Spalletti postawił na silne zestawienie z Piotrem Zielińskim, Chwiczą Kwaracchelią czy Stanislavem Lobotką. Nie sprawiło to jednak, że gospodarze zdominowali niedzielne starcie. Była ona całkiem zażarta.

Azzurri rozpoczęli zgodnie z planem, czyli na połowie przeciwników. Napoli miało piłkę i szukało sposobu na zdobycie gola w ataku pozycyjnym. Z czasem faworyt był coraz groźniejszy, przez co Skorupski musiał mieć się na baczności. Polak poradził sobie z uderzeniem Chwiczy Kwaracchelii, a Mario Rui oraz Matteo Politano pudłowali z dogodnych pozycji.

W tych okolicznościach gol na 1:0 Bologni był zaskoczeniem. W 41. minucie piłka trafiła od Andrei Cambiasso do Joshuy Zirkzeego, a ten uciszył na moment Stadio Diego Armando Maradona.

Napoli zdążyło odpowiedzieć golem na 1:1 jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. W pole karne Bologni wbiegł Juan Jesus i to on sprawił swoim uderzeniem, że Łukaszowi Skorupskiemu ponownie nie udało się zachować czystego konta.

Po przerwie kolejna wymiana ciosów i na tym etapie meczu można było odnieść wrażenie, że nikt nie zajmuje się bronieniem. Dopiero co Napoli zdobyło prowadzenie 2:1 uderzeniem Hirvinga Lozano, a po zaledwie trzech minutach Musa Barrow doprowadził do remisu 2:2. Widowisko zrobiło się bardzo energiczne i faworyt wciąż nie mógł być pewny swego.

Azzurri odetchnęli z ulgą w 69. minucie, ponieważ to wtedy strzelili decydującego gola na 3:2. Piłka trafiła od Chwiczy Kwaracchelii do Victora Osimhena, a ten znalazł sposób na pokonanie uderzeniem Łukasza Skorupskiego. Gospodarzom robiło się już bardzo gorąco, rosło zniecierpliwienie na trybunach, ale zmiennicy robili swoje. Luciano Spalletti ponownie może cieszyć z gola zawodnika wprowadzonego na boisko z ławki rezerwowych.

Blisko gola był jeszcze Piotr Zieliński, ale kopnięta przez niego w 79. minucie piłka odbiła się od poprzeczki w bramce rodaka.

SSC Napoli - Bologna FC 3:2 (1:1)
0:1 - Joshua Zirkzee 41'
1:1 - Juan Jesus 45'
2:1 - Hirving Lozano 49'
2:2 - Musa Barrow 51'
3:2 - Victor Osimhen 69'

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kim Min Jae, Juan Jesus, Mario Rui (76' Mathias Olivera) - Tanguy Ndombele (71' Eljif Elmas), Stanislav Lobotka (82' Diego Demme), Piotr Zieliński - Matteo Politano (46' Hirving Lozano), Giacomo Raspadori (46' Victor Osimhen), Chwicza Kwaracchelia

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch (77' Charalampos Lykogiannis), Kevin Bonifazi, Jhon Lucumi, Andrea Cambiaso (89' Lorenzo De Silvestri) - Gary Medel (71' Nikola Moro), Lewis Ferguson - Musa Barrow, Nicolas Dominguez, Michel Aebischer (77' Nicola Sansone) - Joshua Zirkzee

Żółte kartki: Dominguez, Skorupski, Sansone, Lykogiannis (Bologna)