Lazio dostało mocny cios. Zwroty akcji w meczu klubu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Po starciu Lazio z Udinese Calcio można było spodziewać się więcej, tymczasem zakończyło się bezbramkowym remisem. Rzymianie stracili z powodu urazu Ciro Immobile. Także drużyna Drągowskiego i Kiwiora podzieliła się punktami.

Stawką konfrontacji na Stadio Olimpico było miejsce na podium w tabeli ligi włoskiej. Trzecie Lazio mierzyło się z rewelacyjnym, będącym na czwartej pozycji Udinese Calcio. W poprzednim sezonie starcie tych drużyn w Rzymie zakończyło się remisem 4:4. Powtórzenie takiej kanonady było bardzo trudnym zadaniem, ale 0:0 to z kolei duże rozczarowanie.

Lazio było na połowie przeciwnika na początku meczu i wywalczyło dla siebie kilka stałych fragmentów gry. Po jednym z nich, rzucie rożnym, piłka zatańczyła blisko linii bramkowej gości. W odpowiedzi Udinese przeprowadziło sprawny atak zakończony uderzeniem Lazara Samardzicia w poprzeczkę.

W 26. minucie obudzili się Biancocelesti. Podanie Sergeja Milinkovicia-Savicia trafiło w pole karne do rozpędzonego Felipe Andersona. Brazylijczyk nie zdecydował się na szukanie Ciro Immobile, a próbował pokonać Marco Silvestrego płaskim strzałem. Bramkarz Udinese ustawił się podręcznikowo i nie pozwolił na otwarcie wyniku. Niewiele później Lazio straciło kapitana Ciro Immobile, który został zmieniony na Pedro Rodrigueza z powodu urazu mięśniowego.

Osieroceni przez Ciro Immobile rzymianie nie tworzyli wielu sytuacji podbramkowych. Udinese solidnie broniło i jakby czekało na swój ulubiony, końcowy fragment meczu. Na pobudkę było groźne uderzenie Roberto Pereyry obronione przez bramkarza rzymian. Był jeszcze strzał Gerarda Deulofeu w poprzeczkę, ale również on nie dał zwycięstwa Zebrette.

Dużo działo się od początku w meczu Spezii Calcio z Cremonese. Beniaminek zdobył przewagę strzałem Cyriela Dessersa, ale Spezia potrzebowała tylko 20 minut na odwrócenie wyniku na 2:1 uderzeniami M'Bali Nzoli oraz Erika Holma. Teraz to zespół Bartłomieja Drągowskiego i Jakuba Kiwiora bronił korzystnego wyniku.

Druga połowa rozpoczęła się dla Spezii równie źle jak pierwsza. Charles Pickel doprowadził do remisu 2:2, a Bartłomieja Drągowskiego pokonał po dograniu Leonardo Sernicoli. Kiwior był na boisku do 73. minuty, a Arkadiusz Reca był poza kadrą z powodu kontuzji.

10. kolejka Serie A:

Lazio - Udinese Calcio 0:0

Spezia Calcio - US Cremonese 2:2 (2:1) 0:1 - Cyriel Dessers 2' 1:1 - M'Bala Nzola 19' 2:1 - Erik Holm 22' 2:2 - Charles Pickel 52'