Polacy w roli głównej. Strzał Piątka i kapitalna parada Drągowskiego [WIDEO]

Krzysztof Piątek mógł postawić kropkę nad "i" w spotkaniu Salernitany ze Spezią (1:0). Snajper został zatrzymany przez kolegę z reprezentacji Polski, Bartłomieja Drągowskiego.

Rafał Szymański
strzał Krzysztofa Piątka YouTube / Serie A / Na zdjęciu: strzał Krzysztofa Piątka
W "polskim" meczu na poziomie Serie A padł tylko jeden gol. Pasquale Mazzocchi zademonstrował swoje umiejętności techniczne w 48. minucie. Zawodnik Salernitany znalazł sobie trochę miejsca i fantastycznie przymierzył z dystansu. Piłka była poza zasięgiem interweniującego Bartłomieja Drągowskiego.

Krzysztof Piątek rozpoczął spotkanie wśród rezerwowych i podniósł się z ławki w 65. minucie, kiedy zastąpił Tonny'ego Vilhenę. Snajper mógł zaznaczyć swoją obecność na murawie w końcówce tej rywalizacji.

Erik Botheim wygrał przebitkę na krawędzi pola karnego, następnie piłka wylądowała pod nogami Piątka. Kadrowicz miał mnóstwo czasu i miejsca, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Drągowskim. Golkiper popisał się instynktowną interwencją, a Piątek sam nie mógł uwierzyć, że zmarnował tak dobrą okazję.

Mecz zakończył się zwycięstwem Salernitany 2:0. Poza Drągowskim po stronie Spezii zagrali także Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca.

Piątek nadal szuka formy przed mistrzostwami świata. Na wypożyczeniu w Salernitanie Polak rozegrał siedem spotkań ligowych i tylko dwa razy skierował piłkę do siatki.

Zmarnowana sytuacja Krzysztofa Piątka (od 2:26):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piątek powinien pojechać z kadrą na mundial?