Piłkarz Realu odpalił torpedę! Nie było czego zbierać [WIDEO]

Komentatorzy oszaleli po uderzeniu Federico Valverde podczas meczu z Sevillą. Przepiękny gol Urugwajczyka przypieczętował zwycięstwo Realu Madryt 3:1.

Rafał Szymański
bramka Valverde Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Valverde
Emocji w rywalizacji Realu Madryt z Sevillą nie brakowało. W sobotę strzelanie na Santiago Bernabeu rozpoczął Luka Modrić, Andaluzyjczycy odpowiedzieli golem Erika Lameli na początku drugiej połowy. Gospodarze wrzucili wyższy bieg w końcówce meczu.

Najpierw Lucas Vazquez wykorzystał asystę Viniciusa Juniora, ale później formą błysnął Federico Valverde. W 81. minucie Marco Asensio przekazał piłkę ustawionemu na prawej stronie Urugwajczykowi. Zawodnik Realu huknął nie do obrony i zdjął pajęczynę z siatki. Golkiper rywali nawet nie drgnął.

- Cóż za fantastyczne uderzenie! Fede Valverde znowu z dystansu, on znowu to zrobił - komentował Patryk Mirosławski na antenie Eleven Sports.

"Królewscy" wywiązali się z roli faworyta w 11. kolejce Primera Division. W ostatecznym rozrachunku Real pokonał Sevillę 3:1.

24-latek jest niezwykle skuteczny, jak na defensywnego pomocnika. Tylko w sezonie 2022/23 Valverde zgromadził łącznie już siedem trafień. Strzały z dystansu to specjalność gwiazdy Realu.