Drużyna Polaków zdobyła Marsylię!

W hicie 12. kolejki Ligue 1 na boisku zobaczyliśmy jednego Polaka. Dwóch kolejnych spotkanie, w którym Oluympique przegrał z Lens 0:1, spędziło na ławce rezerwowych.

Michał Piegza
Przemysław Frankowski Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
To był najciekawszy mecz 12. kolejki Ligue 1. W 1. połowie spotkania Olympique z Lens więcej do powiedzenia mieli gospodarze.

Po zmianie stron potyczka wyrównała się. Wydawało się, że goli w meczu nie zobaczymy. W 78. minucie cios zadali goście, w których składzie przez dziewięćdziesiąt minut znajdował się Przemysław Frankowski. Bramkę na wagę wygranej zdobył na dwanaście minut przed końcem David Costa.

Spotkanie z ławki rezerwowych gości obserwowali Łukasz Poręba i Adam Buksa.

W drugim sobotnim spotkaniu Ligue 1 także wygrali goście. Olympique w potyczce z Montpellier dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Za drugim razem udało się dowieźć wygraną do końca meczu. W 90. minucie gola zdobył Alexandre Lacazette.

Olympique Marsylia - RC Lens 0:1 (0:0)
0:1 - David Costa 78'

Montpellier HSC - Olympique Lyon 1:2 (0:1)
0:1 - Aouar 33'
1:1 - Wahi 70'
1:2 - Lacazette 90'