Alarm w reprezentacji Argentyny. Rywale Polaków mogą mówić o pechu

Lionel Scaloni ma twardy orzech do zgryzienia przed mistrzostwami świata. Kilku reprezentantów Argentyny narzeka na problemy zdrowotne.

Rafał Szymański
Leandro Paredes Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Leandro Paredes
Na ostatniej prostej przed mundialem grupowi rywale Polaków mają obawy o zdrowie swoich piłkarzy. Do listy kontuzjowanych zawodników dołączył Leandro Paredes. Defensywny pomocnik Juventusu rozegrał tylko 26 minut w piątkowym starciu z Empoli (4:0) i nabawił się urazu ścięgna podkolanowego. Będzie wyłączony z gry co najmniej przez dwa tygodnie.

W najbliższym spotkaniu trener Juventusu nie skorzysta również z innego Argentyńczyka. W związku z kontuzją mięśniową Angel Di Maria będzie niedostępny jeszcze przez 15 dni.

Po niezwykle wyrównanych 90 minutach ACF Fiorentina przegrała w sobotę 3:4 z Interem Mediolan na własnym stadionie. W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Nicolas Gonzalez, jednak musiał opuścić plac gry już po ośmiu minutach. Nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja skrzydłowego.

Selekcjoner Lionel Scaloni na bieżąco monitoruje sytuację wymienionych zawodników. W ramach grupy C mundialu reprezentacja Argentyny powalczy o awans z Arabią Saudyjską (22 listopada), Meksykiem (26 listopada) i Polską (30 listopada).

Trener PSG wskazał najlepszego gracza w historii. "Myślę, że każdy zgodzi się z tym"