Dramat Atletico! Dwie drużyny za burtą Ligi Mistrzów! Cztery gole w Madrycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Antoine Griezmann na pierwszym planie
PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Antoine Griezmann na pierwszym planie

Piłkarze Atletico Madryt i Bayeru 04 Leverkusen przystępowali do bezpośredniego starcia ze świadomością, że remis eliminuje obie drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzów. W spotkaniu drużyny podzieliły się punktami (2:2) i pozostaje im walka o Ligę Europy.

W rozgrywanym wcześniej w grupie B spotkaniu FC Porto 4:0 pokonało na boisku rywala Club Brugge. To sprawiło, że w meczu Atletico z Bayerem 04 podział punktów nie zadowalał żadnej z drużyn. Remis powodował, że zarówno Atletico jak i Bayer 04 traciły szansę na wyjście z grupy.

Strzelanie w meczu już w 9. minucie rozpoczęli goście. Gola dla drużyny z Leverkusen zdobył Moussa Diaby. Atletico wyrównało w 21. minucie. Yannick Ferreira Carrasco  dał nadzieję drużynie z Madrytu.

Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak goście z Leverkusen. W 29. minucie Callum Hudson-Odoi wykorzystał dogranie Nadiema Amiriego. Gospodarze po raz drugi wyrównali pięć minut po zmianie stron. Dogrywał Carrasco, a na 2:2 trafił Rodrigo De Paul.

Żadnej z drużyn podział punktów nie mógł cieszyć. Do końca obie ekipy szukały zwycięskiego trafienia. Gorąco robiło się raz w jednym, a raz w drugim polu karnym. Kiedy wydawało się, że więcej bramek nie padnie, sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Arbiter już zakończył mecz, ale trwała jeszcze analiza VAR, gdzie sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką.

Po wideo-weryfikacji arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Carrasco, jego strzał odbił bramkarz, poprawka uderzyła w poprzeczkę, a trzecia dobitka poszybowała ponad bramką!

W efekcie z awansu do fazy pucharowej mogą się cieszyć gracze Club Brugge i FC Porto. Atletico i Bayer powalczą korespondencyjnie o prawo gry w Lidze Europy. W korzystniejszej sytuacji przed 6. kolejką jest drużyna z Madrytu, która ma punkt więcej od zespołu z Leverkusen. Za sześć dni drużyna Diego Simeone zagra na wyjeździe z FC Porto. Natomiast Bayer podejmie belgijski zespół.

Atletico Madryt - Bayer 04 Leverkusen 2:2 (1:2)  0:1 - Moussa Diaby 9' 1:1 - Yannick Carrasco 21' 1:2 - Callum Hudson-Odoi 29' 2:2 - Rodrigo de Paul 50'

W 90+9' minucie Carrasco nie wykorzystał rzutu karnego (Hradecky obronił).