Niemcy rozbici! To był popis Polaków

Cóż to był za mecz! "Biało-Czerwoni" w Opolu rozegrali fantastyczne spotkanie, gromiąc niemiecki zespół aż 4:0. Już pierwsze minuty zwiastowały taki scenariusz.

Kamil Sobala
Twitter / Mariusz Brzyski
24 października reprezentacja Polski U-16 podejmowała towarzysko Niemców. Pojedynek ten był okazją do rewanżu po porażce, którą polscy piłkarze ponieśli dwa dni wcześniej, przegrywając 0:3.

"Biało-Czerwoni" znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Już w drugiej minucie wyszli oni na prowadzenie, za sprawą trafienia Dawida Szwieca. W pozostałym czasie pierwszej połowy żadna ze stron nie znalazła drogi drogi do bramki przeciwnika. Stąd też do przerwy utrzymał się rezultat 1:0.

W drugim akcie meczu podopieczni Rafała Lasockiego ponownie pokazali, co oznacza wejście na boisko z przytupem i niedługo po gwizdku arbitra zdobyli bramkę na 2:0. Bramkarza rywali pokonał wówczas Damian Sokołowski.

Taki stan rywalizacji niezbyt odpowiadał polskiej ekipie i w dalszej części spotkania jeszcze dwukrotnie posłali oni piłkę do siatki przeciwników. Najpierw uczynił to Cyprian Popielec, a następnie Jakub Adkonis. Tym samym młodzi reprezentanci Polski pokonali Niemców aż 4:0.

Przed podwójną potyczką z niemieckim zespołem, Polacy zmierzyli się z Irlandią Północną oraz Izraelem. Oba spotkania zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem "Biało-Czerwonych".

Polska U-16 - Niemcy U-16 4:0 (1:0)
1:0 - Dawid Szwiec, 2'
2:0 - Damian Sokołowski, 47'
3:0 - Cyprian Popielec, 60'
4:0 - Jakub Adkonis, 82'

Polska: (skład wyjściowy) 1. Mateusz Jeleń – 2. Jakub Jaroszuk, 3. Dawid Szwiec, 4. Mateusz Dziewiatowski, 5. Kacper Potulski, 6. Hubert Jasiak, 7. Adrian Przyborek, 8. Dominik Sarapata, 9. Kacper Szulc, 10. Cyprian Popielec, 11. Damian Sokołowski.

Niemcy: (skład wyjściowy) 1. Aaron Held – 2. Kayhan Sayman, 3. Nils Gernhardt, 4. Felix Meiser, 5. Ferdinand Pohl, 6. Can Paylan, 7. Pirmin Kläne-Menke, 8. Tim Binder, 9. Joshua Burstedde, 10. Maximilian Schmitz, 11. Jakob Wiehe.