Kamil Grabara pokonany trzykrotnie. Koniec marzeń FC Kopenhaga

Przykry wieczór Kamila Grabary. Polak wpuścił trzy gole, a jego FC Kopenhaga przegrał na wyjeździe z Sevillą 0:3, grzebiąc szanse na udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Szymon Mierzyński
Elias Jelert (z lewej) i Joan Jordan PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Elias Jelert (z lewej) i Joan Jordan
Oba zespoły miały przed 5. kolejką tylko po 2 pkt. i musiały wygrać, żeby przedłużyć nadzieje na awans.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a główna w tym zasługa Marko Dmitrovicia. Serb obronił końcami palców znakomity techniczny strzał Hakona Arnara Haraldssona z 17 metrów. Piłka leciała przy słupku, mimo to do siatki nie wpadła.

Na początku drugiej części również większą ochotę do ataku przejawiali Duńczycy. Ciosu jednak nie zadali, a w 61. minucie zabójczą ripostę przeprowadzili gospodarze. Papu Gomez perfekcyjnie wrzucił piłkę za plecy obrońców, doszedł do niej Youssef En-Nesyri i strzałem głową pokonał Kamila Grabarę.

Polak nie miał czasu na interwencję, pretensje natomiast można kierować do jego kolegów z defensywy, którzy przysnęli.

Goście ruszyli do ataku, jednak nic już nie wskórali, a w 88. minucie było po meczu. Fantastycznego "rogala" z narożnika boiska przy dalszym słupku posłał Isco i Grabara znów był bezradny.

Polak nie miał żadnych powodów do uśmiechu, bowiem w doliczonym czasie wpuścił jeszcze jedną bramkę i tym razem idealnie już nie interweniował. Zatrzymał wprawdzie strzał Erika Lameli, lecz odbił piłkę do boku i stamtąd skutecznie poprawił Gonzalo Montiel.

Sevilla triumfowała aż 3:0. Teraz ma 5 pkt. i jest już pewna, że FC Kopenhaga jej nie wyprzedzi. Wszystko dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich z tym przeciwnikiem.

Sevilla FC - FC Kopenhaga 3:0 (0:0) 1:0 - Youssef En-Nesyri 61' 2:0 - Isco 88' 3:0 - Gonzalo Montiel 90+2'