Kolejny przyzwoity występ rywali Polaków. Wciąż są niepokonani

Arabia Saudyjska zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim z Albanią. Grupowi rywale Polaków od września przygotowują się do mundialu i w spotkaniach kontrolnych spisują się zaskakująco dobrze.

Hubert Stępień
reprezentanci Arabii Saudyjskiej Getty Images / Brad Smith/ISI Photos / Na zdjęciu: reprezentanci Arabii Saudyjskiej
Herve Renard może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych w trakcie przygotowań do mistrzostw świata w Katarze. Arabia Saudyjska od września rozgrywa mecze kontrolne, które mają pomóc drużynie zbudować odpowiednią formę na mundial.

W środę, 26 października, rywale Polaków mierzyli się z reprezentacją Albanii i zremisowali to spotkanie 1:1. Gola dla Saudyjczyków z rzutu karnego w 42. minucie zdobył Saleh Al-Shehri, natomiast dla drużyny przeciwnej na starcie drugiej połowy trafił Bekim Balaj, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Jagiellonii Białystok.

To oznacza, że Arabia Saudyjska jest niepokonana już od czterech spotkań, co na pewno pozytywnie wpływa na ducha zespołu. We wrześniu drużyna Renarda zremisowała bezbramkowo z Ekwadorem i Stanami Zjednoczonymi. Parę dni temu Arabii Saudyjskiej udało się natomiast skromnie pokonać Macedonię Północną (1:0).

Przed mundialem Saudyjczycy rozegrają jeszcze cztery spotkania. Już 30 października czeka ich starcie z Hondurasem, natomiast w listopadzie zagrają z Panamą, Islandią i Chorwacją. To właśnie rywalizacja z zespołem z Półwyspu Bałkańskiego ma być najważniejszym sprawdzianem dla Arabii.

"Zielone Sokoły" rozpoczynają mistrzostwa świata 22 listopada od starcia z Argentyną. Z kolei cztery dni później zaplanowano spotkanie zespołu Renarda z Polską.