Jak on to zrobił? Fenomenalne trafienie w Lidze Europy [WIDEO]

Omri Altman w kapitalny sposób otworzył wynik meczu AEK Larnaka - Dynamo Kijów w ramach Ligi Europy. Niezwykłe trafienie nie pomogło jednak jego drużynie w wywalczeniu kompletu punktów (3:3).

Mateusz Kozanecki
Gol Omriego Altmana Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Gol Omriego Altmana
AEK Larnaka i Dynamo Kijów walczyły w czwartek o trzecie miejsce w grupie B Ligi Europy. Cypryjczycy mieli przed tym spotkaniem trzy punkty na swoim koncie, natomiast zespół ze stolicy Ukrainy - zero. Stawką była gra w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy w rundzie wiosennej.

Spotkanie dostarczyło sporych emocji. Padło w nim łącznie aż sześć bramek. Ozdobą meczu był pierwszy gol, którego w 26. minucie strzelił zawodnik gospodarzy Omri Altman.

28-latek otrzymał dośrodkowanie od Imada Faraja. Zawodnik z Izraela nie wahał się ani chwili. Tzw. nożycami pokonał bramkarza gości Rusłana Neszczereta.

Jeszcze przed przerwą Ukraińcy wyrównali, aby po zmianie stron stracić dwie kolejne bramki. Autorem jednej z nich ponownie był Altman. W końcówce dwa razy trafił Denis Gamrasz.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:3. To sprawiło, że Cypryjczycy utrzymali trzypunktową przewagę nad Dynamem Kijów.