AS Roma jeszcze walczy w Lidze Europy. Gol Cristiano Ronaldo

Drużyna Nicoli Zalewskiego wygrała 2:1 z HJK Helsinki i o awans zagra w ostatniej kolejce z Ludogorcem Razgrad, którego pomocnikiem jest Jakub Piotrowski. Po komplet punktów w Lidze Europy sięgnął Manchester United.

radość piłkarzy AS Romy PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Romy
AS Roma nie wystartowała dobrze w Lidze Europy po tegorocznym zwycięstwie w Lidze Konferencji Europy. Pod dużym znakiem stanęło jej pozostanie wiosną w rozgrywkach. Przed meczem z HJK Helsinki nie miała już marginesu błędu. Giallorossi wrócili do Skandynawii poprawić sobie samopoczucie po niedawnych porażkach z FK Bodo/Glimt. Na sztucznym boisku Nicola Zalewski i spółka mieli problem z dochodzeniem do sytuacji podbramkowych.

W 41. minucie napierający Giallorossi zdobyli prowadzenie 1:0. Tammy Abraham przeskoczył obrońców i główkował w narożnik bramki po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego. Jose Mourinho mógł nieco odetchnąć, ponieważ zdobycie zaliczki przed przerwą było istotne. Abraham zdobył pierwszą bramkę w tej edycji europejskich pucharów.

Roma miała problem z utrzymaniem dobrego wyniku do końca meczu. W 54. minucie straciła gola po strzale Perparima Hetemaja, byłego pomocnika włoskich klubów. Rzymianie musieli zaatakować raz jeszcze i odzyskali prowadzenie w 62. minucie, kiedy Arttu Hoskonen wbił gola samobójczego po wstrzeleniu Stephana El Shaarawy'ego. 2:1 utrzymało się do końca. HJK co prawda oddał fenomenalne uderzenie do bramki, ale trafienie zostało anulowane z powodu faulu.

Manchester United ma jeszcze szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie Ligi Europy. Nie mógł sobie pozwolić na niepowodzenie w meczu u siebie z Sheriffem Tyraspol. W pierwszym starciu z tym zespołem wygrał, ale wielu jego zawodników wróciło z Naddniestrza z niestrawnościami. W rewanżu gracze z Premier League zdobyli gola na 1:0 w 44. minucie - Diogo Dalot główkował po wrzutce z rzutu rożnego. Po strzale na 2:0 Marcusa Rashforda w 65. minucie znaków zapytania było już niewiele, a wynik na 3:0 ustalił Cristiano Ronaldo.

Feyenoord Rotterdam grał w dwóch wcześniejszych meczach z FC Midtjylland. W pierwszym starciu Sebastian Szymański strzelił gola, a w drugim asystował. Notowania Polaka w zespole są wysokie i nie zabrakło go w rywalizacji Portowców ze Sturmem Graz. Grał do 67. minuty, ale tym razem nie pomógł w poprawieniu wyniku. Starcie w Austrii zostało rozstrzygnięte dopiero w doliczonym czasie golem na 1:0 dla Sturmu.