Mgła odeszła, piłkarze zagrali. Były gracz Legii dał zwycięstwo

Piłkarze 1.FC Slovacko i 1.FC Koeln dokończyli najdłuższy mecz Ligi Konferencji Europy. Zaczęli w czwartek, wznowili grę w piątek. Uderzenie Ondreja Dudy z rzutu karnego dało zwycięstwo 1:0 niemieckiemu klubowi.

Ondrej Duda Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Ondrej Duda
Grupa D jest najbardziej "pechowa" w Lidze Konferencji Europy. Mecz OGC Nice z 1.FC Koeln rozpoczął się z opóźnieniem z powodu zamieszek wywołanych przez kibiców z Niemiec. Tym razem drużyna z Kolonii musiała przedłużyć pobyt w Czechach. Spotkanie z 1.FC Slovacko zostało przesunięte o ponad 18 godzin. W czwartek piłkarze pograli w gęstej mgle przez siedem minut i nie strzelili gola.

Przegrywający w piątek odpadał z walki o awans. Wygrana lub remis w zasadzie skutkowała tym samym. W ostatniej kolejce pozostanie w Lidze Konferencji Europy będzie możliwe dzięki zwycięstwu w jakimkolwiek wymiarze. Do zdobycia były jednak pieniądze czy punkty rankingowe.

W pierwszej połowie najlepszą szansę na gola miał Merchas Doski, ale z ostrego kąta zdołał główkować tylko w słupek Koeln.

Po przerwie groźniejsi byli już piłkarze z Niemiec. W 52. minucie Florian Kainz nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego. Za wykonanie następnej jedenastki w 82. minucie zabrał się zmiennik Kainza, czyli Ondrej Duda. Były pomocnik Legii Warszawa rozstrzygnął mecz uderzeniem na 1:0.

W ostatniej kolejce 1. FC Koeln zagra u siebie z OGC Nice, którego bramkarzem jest Marcin Bułka. 1.FC Slovacko odwiedzi Partizana Belgrad.

1.FC Slovacko - 1.FC Koeln 0:1 (0:0)
0:1 - Ondrej Duda (k.) 82'

W 52. minucie Florian Kainz (Koeln) nie wykorzystał rzutu karnego. Filip Nguyen obronił.

Slovacko: Filip Nguyen - Michal Tomic, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiska - Michal Travnik (59' Michał Kohut), Vlasimili Danicek, Marek Havlik - Milan Petrzela, (69' Daniel Holzer), Ondrej Mihalik, Merchas Doski (84' Filip Vecheta)

Koeln: Marvin Schwabe - Kingsley Schindler, Luca Kilian, Timo Hubers, Kristian Pedersen - Denis Huseinbasić, Eric Martel, Ellyes Skhiri, Florian Kainz (74' Ondrej Duda) - Florian Dietz (69' Steffen Tigges), Sargis Adamyan (73' Linton Maina)

Żółte kartki: Travnik, Kohut, Danicek (Slovacko) oraz Adamyan, Huseinbasić, Schindler, Duda, Kilian (Koeln)

Sędzia: Giorgi Kruaszwili (Gruzja)