Ruszył Puchar Polski kobiet. Hit dla Górnika Łęczna

61 drużyn przystąpiło do walki o Puchar Polski w piłce nożnej kobiet. Za nami 29 meczów pierwszej rundy rozgrywek. Za burtą znalazło się już dwóch przedstawicieli Ekstraligi.

Krzysztof Sędzicki
mecz GKS Katowice - Górnik Łęczna Facebook / GKS Górnik Łęczna - Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: mecz GKS Katowice - Górnik Łęczna
W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu piłkarki GKS-u Katowice przegrały u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2 po bramkach Oliwii Rapackiej w 64. i Anny Zając w 89. minucie. Tym samym zespół z Lubelszczyzny zrewanżował się GieKS-ie za porażkę 0:3 w rozgrywkach ligowych.

W pierwszej rundzie los skojarzył ze sobą jeszcze jedną parę ekstraligowców - Hydrotruck Radom oraz Pogoń Szczecin i tutaj również doszło do "zemsty" za mecz w rundzie jesiennej i to sprzed trzech dni. W sobotę radomianki wygrały 3:0, ale we wtorek musiały uznać wyższość ekipy z Pomorza Zachodniego, która wygrała 2:1.

Wynik golem dla przyjezdnych otworzyła Zuzanna Rybińska w 22. minucie, tuż przed przerwą bramką z rzutu karnego wyrównała Federica Dall'Ara, ale na finiszu pierwszego kwadransa drugiej połowy decydujące o zwycięstwie Pogoni trafienie zaliczyła Julia Brzozowska.

Popisy strzeleckie zanotowały piłkarki m.in. Czarnych Antrans Sosnowiec, które rozbiły na wyjeździe Resovię Rzeszów 10:0. W takim samym stosunku TME SMS Łódź pokonał SWD Wodzisław Śląski. Po dwanaście bramek zapakowały przeciwniczkom zawodniczki Medyka Polomarketu Konin oraz AP Orlen Gdańsk. Te pierwsze rozbiły MUKS Tomaszów Mazowiecki, drugie zaś - MUKS Pragę Warszawa, przy czym gdańszczanki straciły jedną bramkę.

Cztery spotkania nie odbyły się i zostały rozstrzygnięte jako walkowery. W ten sposób w 1/16 finału znalazły się Rolnik Biedrzychowice, Pogoń Gościniec nad Wisłą II Tczew, rezerwy Sportisu KKP Bydgoszcz oraz Juna-Trans Stare Oborzyska. W pierwszej rundzie wolny los przypadł drugiej drużynie UKS-u SMS Łódź.

Wciąż jeszcze czekamy na dwa rozstrzygnięcia. Mecz Ząbkovii II Ząbki z Unią Opole został przełożony na 2 listopada z powodu awarii oświetlenia, zaś pierwszy zespół Ząbkovii zagra z MGUKS Pogonią Zduńska Wola dopiero 13 listopada. Mecze 1/16 finału zaplanowane są na koniec listopada 2022 roku.