Fatalne wieści dla Realu Madryt. Chodzi o Carlo Ancelottiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juan Carlos Hidalgo / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
PAP/EPA / Juan Carlos Hidalgo / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
zdjęcie autora artykułu

Real Madryt wygląda bardzo dobrze w tych rozgrywkach, ale ostatnia kolejka nie była udana w wykonaniu "Królewskich". Podopieczni Carlo Ancelottiego zaledwie zremisowali z Gironą, a głównym tematem po tym starciu były kontrowersje sędziowskie.

Niewykluczone, że wynik i strata punktów nie będą jedynymi negatywnymi skutkami tego starcia. Wiele wskazuje na to, że Carlo Ancelotti może zostać zawieszony na kilka spotkań. A to wszystko ze względu na to, że po remisie z Gironą krytykował decyzje sędziowskie i kwestionował sprawiedliwość sędziów.

Z informacji podanych przez Jose Feliksa Diaza z dziennika "Marca" wynika, że Departament Uczciwości Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej wysłał skargę na trenera do Komitetu Rozgrywek. Jest to pokłosiem wspomnianych wyżej słów Włocha.

- To nie jest rzut karny. Nie zagrał ręką. Rozmawiałem z Marco Asensio. To prawda, że jego poza jest dziwna, ale nie dotknął piłki lewą ręką. A nawet jeśli, to ręka jest blisko jego ciała. Nie wiem, wiem, że to wymyślili. Nie mogę nic więcej powiedzieć - stwierdził opiekun Realu Madryt.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: za to kochamy brazylijski futbol. Ale to zrobił!

W związku z tymi słowami krytykującymi podyktowanie rzutu karnego dla Girony za zagranie ręką w wykonaniu Asensio włoskiemu trenerowi może grozić zawieszenie na kilka spotkań. W takich przypadkach widełki kar wynoszą od czterech do nawet dwunastu spotkań.

Jednak musiałoby się stać coś niesamowitego, aby ktoś otrzymał najwyższy możliwy wyrok. W poprzednim sezonie w podobnej sytuacji był Jose Gaya z Valencii i wtedy obrońca otrzymał cztery mecze kary. Takiego wyniku można się spodziewać również w przypadku trenera. Oczywiście należy się również spodziewać odwołania ze strony Realu Madryt.

Czytaj też: To dlatego "Lewy" nie zagra w Czechach Kolejna wielka gwiazda opuści mundial?

Źródło artykułu: