Świt znów na czele, beniaminek wygrał z liderem - wyniki sobotnich spotkań 13. kolejki II ligi gr. wschodniej

Najciekawszym sobotnim spotkaniem 13. kolejki II ligi grupy wschodniej było starcie lidera z Otwocka z rewelacyjnym beniaminkiem LKS Nieciecza. Mecz zakończył się dość niespodziewanym i pewnym, dwubramkowym zwycięstwem przyjezdnych, którym do rozstrzygnięcia losów spotkania wystarczyły trzy minuty.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Concordia znów przegrywa u siebie

Najpierw przenieśmy się jednak do dnia piątkowego, bo wtedy swój mecz rozgrywała Concordia Piotrków Trybunalski. Piotrkowianie ulegli rywalom i była to już piąta porażka w tym sezonie przed własną publicznością Concordii. Gospodarze nie sprostali tym razem OKS 1945 Olsztyn. Właściwie zwycięstwo gości nie było w ogóle zagrożone, bo do 90. minuty utrzymywali oni bezpieczne, dwubramkowe prowadzenie. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zdobył Janusz Stolarski, ale ostatecznie to OKS wygrał 2:1. Spotkanie obserwowała grupka zaledwie 50 fanów.

Gol w ostatnich sekundach meczu padł również w Brzesku. Tyle, że tym razem bramka zdobyta w tym czasie miała dużo większe znacznie. Okocimski dzięki trafieniu Tomasza Ogara pokonał Wigry Suwałki 2:1. Gospodarze prowadzili od 11. minuty po golu Wojciecha Wojcieszyńskiego. W drugiej części gry do wyrównania doprowadził Sebastian Świerzbiński, ale jak już pisaliśmy decydujący cios gospodarze zadali rywalom w doliczonym czasie gry.

Świt powraca na fotel lidera. Czarna passa Przeboju trwa.

Już po sobotnich meczach wiadomo, że po tej kolejce na fotelu lidera zasiadać będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze spod Warszawy pokonali na wyjeździe Sokoła Aleksandrów Łódzki 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Dariusz Zjawiński. Mecz rozgrywany był bez udziału publiczności.

Pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie wygrał Hetman Zamość. Podopieczni Andrzeja Orzeszka pokonali skromnie 1:0 Przebój Wolbrom. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Iwan Łytwyniuk w 48. minucie wykorzystując rzut karny. Piłkarze z Zamościa są już bardzo bliscy wydostania się ze strefy spadkowej. Dla Przeboju była to siódma porażka z rzędu i zespół ten spadł już na 16. pozycję w tabeli.

Lider przegrywa z rewelacyjnym beniaminkiem

Dość niespodziewanie trzy punkty na terenie lidera zdobył w sobotę rewelacyjny beniaminek z Niecieczy. Start przegrał 0:2, a goście bramki zdobywali w odstępie trzech minut. Najpierw piłkę do siatki rywala skierował Łukasz Szczoczarz, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Artur Prokop. Start tym samym potwierdził, że dużo lepiej czuje się w meczach wyjazdowych. Z kolei LKS w ostatnich dziesięciu kolejkach przegrał zaledwie raz.

Minuta, którą wstrząsnęła Resovią

Minuta nieuwagi kosztowała piłkarzy Resovii bardzo wiele. Rzeszowianie do 56. minuty prowadzili w Jastrzębiu z GKS 2:0 po bramkach Piotrka Kamińskiego i Jarosława Piątkowskiego w pierwszej części gry. Chyba jednak w drugiej części meczu goście za bardzo się rozluźnili. W odstępie kilkudziesięciu sekund stracili dwie bramki, a obie zdobył Tomasz Copik. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Niewiele do szczęścia zabrakło piłkarzom Stali Rzeszów. Ich pojedynek z Olimpią Elbląg był przeciętnym widowiskiem i kibice długimi minutami nie obserwowali na boisku żadnych ciekawych akcji. Mimo to piłkarze gospodarzy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji od objęcia prowadzenia. Chociażby w pierwszej połowie strzał Ireneusza Grybosia trafił w słupek, a uderzenie Emanuela Udoudo jeden z obrońców gości wybił z linii bramkowej. W międzyczasie sporo pracy miał sędzia, który w całym meczu pokazał aż 10 żółtych kartek i jedną czerwoną! Z boiska w 70. minucie wyrzucony został obrońca Stali Tomasz Tomasik. Mimo to gospodarze nadal stwarzali sobie dogodne sytuacje, a utrzymujący się prawie przez cały mecz bezbramkowy remis był przede wszystkim zasługą świetnie spisującego się w bramce Radosława Kucia. W 88. minucie meczu goście mogli wyjść na prowadzenie, ale piłka po uderzeniu Mateusza Kowalczyka trafiła w słupek. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów gola pod koniec doliczonego czasu gry zdobył Paweł Nowacki. Jest to już trzeci mecz w tym sezonie, który rzeszowianie przegrali w doliczonym czasie gry.

Wyniki 13. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Concordia Piotrków Trybunalski - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (0:1)
0:1 - Łukasik 38'
0:2 - Miłkowski 50'
1:2 - Stolarski 90'

Okocimski KS Brzesko - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
1:0 - Wojcieszyński 11'
1:1 - Świerzbiński 62'
2:1 - Ogar 90'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1)
0:1 - Zjawiński 32'

Przebój Wolbrom - Hetman Zamość 0:1 (0:0)

0:1 - Nowacki 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!