Spektakularny Łukasz Fabiański w bramce. Liverpool coraz wyżej

W Premier League Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu Leicester, ale West Ham przegrał z Lisami 0:2. Po kolejne punkty sięgnął Liverpool.

Michał Piegza
Łukasz Fabiański Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Piłkarze West Ham United przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Młoty podejmowały Leicester. Goście prowadzenie objęli już w 8. minucie. Łukasza Fabiańskiego pokonała James Maddison.

Polak dał swoim kolegom nadzieję w 42. minucie, kiedy obronił rzut karny wykonywany przez Youriego Tielemansa. Gospodarzy w 78. minucie złudzeń pozbawił Harvey Barnes ustalając wynik gry.

W Premier League po kolejne punkty sięgnął Liverpool. Drużyna Juergena Kloppa szybko zdobyła gola w potyczce z Southampton. Goście w 9. minucie wyrównali, ale później trafiali już tylko gracze The Reds, którzy dzięki trzem punktom w tabeli plasują się już na 6. miejscu.

Po ważne trzy punkty sięgnęli piłkarze Bournemouth, którzy na własnym stadionie 3:0 pokonali Everton. Dzięki wygranej gospodarze minęli w tabeli sobotniego rywala i uciekli ze strefy spadkowej na trzy punkty.

Siedem bramek padło w potyczce Tottenhamu z Leeds United. W spotkaniu trzy razy na prowadzenie wychodzili goście, ale ostatnie słowo należało do Kogutów, które wygrały 4:3 i zmniejszyły straty do wicelidera Manchesteru City do trzech punktów.

Liverpool FC - Southampton FC 3:1 (3:1)
1:0 - Firmino 6'
1:1 - Adams 9'
2:1 - Nunez 21'
3:1 - Nunez 42'

AFC Bournemouth - Everton 3:0 (2:0)
1:0 - Tavernier 18'
2:0 - Moore 25'