Przemysław Frankowski wyróżniony. Polak w doborowym towarzystwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
PAP/EPA / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
zdjęcie autora artykułu

Przemysław Frankowski i jego RC Lens w weekend mierzyło się na wyjeździe z Angers. Drużyna z Polakiem w składzie wygrała 2:1, a Frankowski został doceniony przez dziennikarzy "L'Equipe".

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=34254]

Przemysław Frankowski[/tag] bez większych kłopotów utrzymuje miejsce w składzie RC Lens. Od momentu zmiany klubu nie opuścił dwóch spotkań swojej drużyny z rzędu.

W barwach Lens jest piłkarzem, który zdecydowaną większość meczów rozpoczyna w pierwszym składzie. Polak cieszy się bardzo dużym zaufaniem swojego trenera - Franka Haise'a. Na pewno w regularności pomaga mu także duża uniwersalność.

W meczu 14. kolejki Ligue 1 reprezentant Polski został wystawiony na prawym wahadle. Frankowski rozegrał pełne spotkanie, ale nie zapisał się w protokole sędziego. Warto jednak spojrzeć w szczegółowe statystyki.

W nich Polak prezentuje się naprawdę dobrze. Frankowski skończył mecz z trzema kluczowymi podaniami, czterema odbiorami, jednym przechwytem i wysoką skutecznością wygrywanych pojedynków.

Za taki występ otrzymał od dziennikarzy "L'Equipe" notę siedem. Dzięki temu znalazł się w jedenastce kolejki. Dla Frankowskiego to już drugie takie wyróżnienie w tym sezonie.

XI 14. kolejki Ligue wg "L'Equipe": Schmeichel; Frankowski, Gigot, Danilo, Brassier; Savanier, Matusiwa; Cabella, Belaili, Golovin; El - Idrissy.

Czytaj także: Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki" Ostatni uczestnik mundialu wyłoniony! Zdecydował błyskawiczny gol

ZOBACZ WIDEO: Fenomenalny gol Podolskiego, ostatnia prosta do mundialu, wielka seria Lewego przerwana - Z Pierwszej Piłki #25

Źródło artykułu: