Premier League: Chelsea lepsza od Liverpoolu, strzelanina w Londynie

Strzelanina - tak można opisać mecz na Emirates Stadium pomiędzy Arsenalem Londyn, a Blackburn Rovers. Kanonierzy pokonali swoich rywali 6:2, chociaż dwukrotnie przegrywali!

W tym artykule dowiesz się o:

Wojciech Szczęsny rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ponieważ wciąż nie mogą grać kontuzjowani: Manuel Almunia oraz Łukasz Fabiański. Kanonierów już w czwartej minucie zaskoczył Seven N'Zozi. Sytuacja wróciła do normy 13 minut później, gdy Arsenal doprowadził do wyrównania. Jednak kwadrans przed przerwą David Dunn ponownie wyprowadził Blackburn na prowadzenie.

To tylko rozłościło Kanonierów. Do przerwy zdobyli dwa gole, a po zmianie stron kolejne trzy. Wynik końcowy to imponujące 6:2. Jedną z bramek dla Arsenalu zdobył Theo Walcott, który po raz pierwszy pojawił się w tym sezonie w barwach Arsenalu.

Na Stamford Bridge rozegrano hit 8. kolejki. Chelsea Londyn podejmowała Liverpool. The Reds straszyć miała dwójka snajperów: Didier Drogba oraz Nicolas Anelka. Z kolei Rafael Benitez liczył na Fernando Torresa, który tydzień temu strzelił trzy gole.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Dopiero w 60. minucie Anelka pokonał Jose Reinę. Asystował w tej sytuacji Drogba, który dośrodkował futbolówkę z lewej strony. Rozstrzygnięcie padło już w ostatnich sekundach, gdy rezerwowy Florent Malouda ustalił wynik spotkania na 2:0. Znów duży udział przy tym golu miał Drogba. Dzięki temu zwycięstwu The Blues awansowali na fotel lidera. Liverpool jest piąty i ma sześć punktów straty do prowadzającej Chelsea.

W innych meczach padły dwa remisy. Everton zremisował ze Stoke City 1:1, a West Ham United z Fulham Londyn 2:2. Pluć w brodę mogą sobie zawodnicy The Cottagers, którzy przez większość meczu grali w osłabieniu, a mimo to prowadzili 2:1. Ostatecznie Młoty zdołały wyrównać w ostatnich chwilach spotkania. W poniedziałek Aston Villa zagra z Manchesterem City.