• Skoki

Obrona Łukasza Skorupskiego dodała energii zespołowi

Łukasz Skorupski był niepokonany w meczu Bologni FC z US Sassuolo. Rossoblu odnieśli efektowne zwycięstwo 3:0 w ostatnim tegorocznym spotkaniu.

Łukasz Skorupski Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski zachował czyste konto po raz drugi w sezonie. Warta uwagi była interwencja Polaka w 25. minucie, kiedy to rozprawił się z uderzeniem z bliska Andrei Pinamontiego. Sparowana przez niego piłka wyszła na korner, a US Sassuolo nie objęło prowadzenia. W sumie Skorupski poradził sobie z trzema strzałami celnymi. W 88. minucie nie pokonał go piętą Andrea Pinamonti.

Niewiele po pierwszej z obron Bologna doszła do głosu i w 30. minucie zdobyła gola na 1:0. Neroverdi zagapili się i sygnalizowali, że piłka opuściła boisko. Ta pozostała jednak w polu i trafiła od Jhona Lucumiego do Michela Aebischera. Skrzydłowy strącił futbolówkę w narożnik bramki bezradnego Andrei Consiglego.

Przed przerwą Nicolas Dominguez nie wykorzystał możliwości podwojenia prowadzenia. Drugi gol Bologni padł po przerwie. Marko Arnautović uniknął spalonego w momencie podania w uliczkę Roberto Soriano i pokonał bramkarza Neroverdich strzałem w sytuacji sam na sam.

Ostatecznie "pozamiatane" zostało w 78. minucie. Lewis Ferguson strzelił na 3:0 po podaniu Nicolasa Domingueza. Bologna bawiła się dobrze na boisku, a jej pomocnik oddał efektowne technicznie uderzenie ponad Andreą Consiglim do siatki.

Bologna FC - US Sassuolo 3:0 (1:0)
1:0 - Michel Aebischer 30'
2:0 - Marko Arnautović 51'
3:0 - Lewis Ferguson 78'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Adama Soumaoro (84' Joaquin Sosa), Jhon Lucumi, Charalampos Lykogiannis - Gary Medel (77' Nikola Moro), Lewis Ferguson - Michel Aebischer (68' Riccardo Orsolini), Nicolas Dominguez, Roberto Soriano - Marko Arnautović (84' Musa Barrow)

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan (66' Georgios Kyriakopoulos), Kaan Ayhan, Gianmarco Ferrari, Rogerio - Davide Frattesi (82' Abdou Harroui), Pedro Obiang (54' Domenico Berardi), Kristian Thorstvedt (46' Matheus Henrique) - Hamed Junior Traore (54' Agustin Alvarez), Andrea Pinamonti, Armand Lauriente

Żółte kartki: Soumaoro (Bologna)

Sędzia: Ivano Pezzuto