Atalanta nie wykorzystała okazji. Zaskoczył ją beniaminek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maurizio Lagana / mecz US Lecce - Atalanta BC
Getty Images / Maurizio Lagana / mecz US Lecce - Atalanta BC

Kolejka potknięć drużyn z górnej połowy tabeli Serie A. W środę Atalanta przegrała 1:2 z Lecce, a AS Roma zremisowała 1:1 z US Sassuolo. Na boisku pokazał się Nicola Zalewski.

Atalanta mogła zbliżyć się do drugiego miejsca w tabeli po bezbramkowym remisie Milanu z Cremonese. Także Neroblu grali na wyjeździe z beniaminkiem, a wybrali się na południe Włoch zmierzyć się z Lecce.

Lecce miało dużą ochotę na sprawienie niespodzianki i zanim minął drugi kwadrans meczu, prowadziło 2:0. Dwa błyskawiczne ciosy zadali Federico Baschirotto oraz Federico Di Francesco. Atalanta potrafiła odpowiedzieć jeszcze przed zejściem na przerwę do szatni i golem Duvana Zapaty na 1:2 przywróciła nadzieję na zwycięstwo. Pozostała cała druga połowa, ale w niej wynik nie zmienił się.

AS Roma próbowała zrehabilitować się za niepowodzenie w derbach della Capitale. Ponownie miała jednak problem z obroną przeciwnika, którym było tym razem US Sassuolo. Giallorossi objęli prowadzenie w 80. minucie, więc byli o krok od odniesienia zwycięstwa, ale gol Andrei Pinamontiego doprowadził do remisu 1:1.

Marcin Listkowski był na ławce rezerwowych Lecce, a Nicola Zalewski zagrał przez 65 minut w Romie.

14. kolejka Serie A:

US Lecce - Atalanta BC 2:1 (2:1) 1:0 - Federico Baschirotto 28' 2:0 - Federico Di Francesco 30' 2:1 - Duvan Zapata 40'

US Sassuolo - AS Roma 1:1 (0:0) 0:1 - Tammy Abraham 80' 1:1 - Andrea Pinamonti 85'