Oficjalnie: z Legii Warszawa do Warty Poznań. Nowy-stary dyrektor przy Drodze Dębińskiej

Tadeusz Fajfer już oficjalnie został dyrektorem sportowym Warty Poznań. Pracę przy Drodze Dębińskiej rozpocznie 1 grudnia.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Materiały prasowe / Klaudia Berda / Warta Poznań
63-latek ma jeszcze ważną umowę w Legii Warszawa, gdzie przez niemal dekadę pracował jako skaut. Wygasa ona 30 listopada i wtedy będzie mógł zmienić barwy.

- Cieszę się, że wracam do Warty. Jestem rodowitym poznaniakiem. Pracowałem już w tym klubie - krótko, bo krótko, ale takie były uwarunkowania związane z moim kontraktem w Polonii Warszawa. W ostatnim czasie często bywałem na meczach Warty w Grodzisku Wlkp. i znam potencjał tej drużyny. To pomogło mi podjąć decyzję o objęciu stanowiska dyrektora sportowego. Jestem gotowy, by od pierwszego dnia działać, żeby pion sportowy funkcjonował jeszcze lepiej - powiedział Tadeusz Fajfer.

Były piłkarz m. in. Lecha Poznań, Lechii Gdańsk czy Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. pełnił funkcję dyrektora sportowego zielonych w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011. Podjął się wtedy misji ratunkowej, bowiem zieloni zimowali w strefie spadkowej I ligi i czekała ich trudna walka o utrzymanie. Zakończyła się ona niemałym sukcesem, bowiem po kilku solidnych wzmocnieniach, poznaniacy wywindowali się na wysokie, 7. miejsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola nie widzieliście. Jak on to zmieścił?!

Dziś 63-latek wraca na Drogę Dębińską w znacznie spokojniejszych czasach. Podopieczni Dawida Szulczka zajmują miejsce w środku tabeli PKO Ekstraklasy, a wszystkim w klubie zależy na stabilizacji kadry i zbudowaniu drużyny, która przestanie walczyć tylko o utrzymanie.

Fajfer obejmuje stanowisko, na którym od marca panował wakat. Ostatnio obowiązki związane z pozyskiwaniem nowych zawodników pełnił Piotr Barłóg, który był pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych. Wcześniej natomiast dyrektorami sportowymi byli Robert Graf i Radosław Mozyrko.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

Czy Warta zakończy sezon w górnej połowie tabeli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×