Grupowy rywal Polaków przegrał ostatni sprawdzian przed mundialem

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej ma za sobą ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Katarze. Grupowy rywal Polaków doznał porażki.

Szymon Mierzyński
Saud Abdulhamid i Mario Pasalić Getty Images / Goran Stanzl/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Saud Abdulhamid i Mario Pasalić
Jedyna bramka na stadionie w Rijadzie padła w 82. minucie, a zdobył ją Andrej Kramarić, który otrzymał podanie od Luki Modricia, w polu karnym minął kilku rywali i pokonał Mohammeda Al Owaisa uderzeniem przy bliższym słupku.

Saudyjczycy przygotowują się do mundialu w komfortowych warunkach. W odróżnieniu od większości drużyn, mieli mnóstwo czasu na szlifowanie formy i od drugiej połowy października rozegrali aż sześć sparingów.

We wcześniejszych potyczkach podopieczni Herve Renarda zremisowali z Panamą (1:1), wygrali z Islandią (1:0), zremisowali z Hondurasem (0:0), zremisowali z Albanią (1:1), a także wygrali z Macedonią Północną (1:0).

W sumie Arabia Saudyjska ma więc za sobą aż sześć towarzyskich meczów, podczas gdy np. Polacy rozegrają tylko jeden - środowy z Chile.

Saudyjczycy zajmują w obecnym rankingu FIFA 51. miejsce. Są najniżej notowaną ekipą w grupie C mundialu w Katarze. "Biało-Czerwoni" plasują się na 26. pozycji, Argentyna jest 3., natomiast Meksyk 13.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska odbędzie się w 2. kolejce. Zaplanowano go w sobotę 26 listopada o godz. 14.00 (relacja tekstowa na WP SportoweFakty). Cztery dni wcześniej nasza kadra zmierzy się z Meksykiem, zaś drużyna Herve Renarda - z Argentyną.

Arabia Saudyjska - Chorwacja 0:1 (0:0)
0:1 - Andrej Kramarić 82'

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Jaki będzie wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska?