Mecz Polaków jedyny w swoim rodzaju! Takiego nie było od dwunastu lat

Spotkanie reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską jest bardzo ważne w kontekście walki o wyjście z grupy. Obie ekipy chcą zgarnąć pełną pulę i widać to po liczbie żółtych kartek już w pierwszej połowie.

Mateusz Byczkowski
piłkarze reprezentacji Polski PAP/EPA / Mohamed Messara / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Zespół Czesława Michniewicza rozpoczął przygodę na mistrzostwach świata w Katarze od remisu w spotkaniu z Meksykiem (0:0). Plan na Arabię Saudyjską jest więc prosty - trzeba wygrać. Biało-Czerwoni walczą, ale rywale również nie odpuszczają.

Statystyki potwierdzają ten fakt. Już w pierwszej połowie sędzia Wilton Sampaio pokazał aż pięć żółtych kartek. Co ciekawe ostatni raz taka sytuacja miała miejsce podczas finału mundialu pomiędzy Hiszpanią a Holandią w 2010 roku.

Upomniani w ekipie Biało-Czerwonych zostali Jakub Kiwior, Matty Cash oraz Arkadiusz Milik.

Reprezentacja Polski po pierwszej połowie wygrywa z Arabią Saudyjską 1:0 dzięki bramce Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli wykorzystał dokładne podanie Roberta Lewandowskiego.

Na uznanie zasługuje kapitalna postawa Wojciecha Szczęsnego. Golkiper przed przerwą obronił rzut karny Salema Al Dawsariego, a po chwili popisał się kapitalną interwencją przy dobitce Mohammeda Al Breika.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)