Kobieta pisze historię mundialu. I to w meczu z Niemcami

FIFA ogłosiła, że arbitrem głównym pojedynku Kostaryka - Niemcy na mundialu Katar 2022 będzie Stephanie Frappart. 38-latka będzie pierwszą kobietą, która poprowadzi zawody na MŚ mężczyzn.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Stephanie Frappart Getty Images / Berengui/DeFodi Image / Na zdjęciu: Stephanie Frappart
Stephanie Frappart zostanie pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz na piłkarskim mundialu. 38-letnia Francuzka została wytypowana przez FIFA do sędziowania pojedynku w grupie E na Mistrzostwach Świata 2022 Kostaryka - Niemcy (w czwartek 1 grudnia o godz. 20:00).

Frappart, która znajduje się na Międzynarodowej Liście Sędziowskiej FIFA od 2009 r., obok Salimy Mukansangi z Rwandy i Yamashity Yoshimi z Japonii jest jedną z trzech przedstawicielek płci pięknej w gronie sędziów, pracujących przy mundialu Katar 2022.

Pani sędzia z Francji była arbitrem technicznym podczas meczu Polska - Meksyk (0:0) i została pierwszą kobietą, wchodzącą w skład zespołu sędziowskiego na MŚ 2022 (więcej TUTAJ). Arbitrem głównym spotkania był Australijczyk Christopher Beath.

ZOBACZ WIDEO: To zaskoczyło dziennikarza WP. "Nie było czuć przesadnej euforii"
W czwartek pochodząca z Le Plessis-Bouchard (miejscowość w północnej części Francji) Frappart wystąpi jednak w roli sędziego głównego i będzie prowadzić ciekawie zapowiadającą się konfrontację reprezentacji Kostaryki i Niemiec. Obie drużyny mają szanse na awans do 1/8 finału mundialu.

Frappart jest też pierwszą kobietą, która sędziowała spotkania Ligi Mistrzów UEFA mężczyzn. W swojej karierze miała okazję prowadzić również zawody w Ligue 1.

- Nie miałam żadnych wzorców do naśladowania, jeśli chodzi o sędziowanie. Myślę, że każdy arbiter jest wyjątkowy, więc nie można opierać swojej osobowości na kimś innym. Musisz sama się rozwijać - powiedziała w jednym z wywiadów przed wyjazdem na tegoroczny mundial.

Zobacz:
Francuska sędzina znów przejdzie do historii. Dokona tego jako pierwsza

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się mecz Kostaryka - Niemcy na MŚ 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×