TOP 6 w historii. Są wyniki oglądalności meczu Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mohammed Dabbous / Mecz Polska - Argentyna
Getty Images / Mohammed Dabbous / Mecz Polska - Argentyna
zdjęcie autora artykułu

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski podał liczby, jeśli chodzi o widownię transmisji z pojedynku Polski z Argentyną na mundialu Katar 2022. To świetny wynik.

Mecz reprezentacji Polski z Argentyną (0:2, więcej TUTAJ) na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze wywołał gigantyczne zainteresowanie wśród kibiców futbolu, i nie tylko, w naszym kraju. Transmisja była dostępna na kanałach TVP.

"14,3 mln skumulowanej widowni Polska-Argentyna, w tym nowe rekordy internetu (1,9mln) i 4K (840k)" - poinformował w czwartek na Twitterze Marek Szkolnikowski.

Okazuje się, że średnia widownia na poziomie 12,4 mln to jeden z najlepszych wyników oglądalności od czasu, kiedy wprowadzono badania telemetryczne, które pozwalają na szacunkowy pomiar oglądalności TV.

"Średnia 12,4 mln to szósty wynik w historii telewizji (od kiedy jest telemetria). Wyżej tylko 3 mecze EURO 2012, Małysz w Salt Lake City 2002 i Polska-Kolumbia mundial 2018" - dodał dyrektor TVP Sport.

Dwa wcześniejsze mecze grupowe Polaków na tegorocznym mundialu uzyskały mniejsze wyniki - nieco ponad 11,5 mln skumulowanej widowni z Meksykiem (0:0) i 12,5 mln z Arabią Saudyjską (2:0).

Zobacz: Media: decyzja ws. Michniewicza już zapadła. Wiadomo, co z jego kontraktem

ZOBACZ WIDEO: Tego się nie spodziewał. Pazdan zaskoczony w studiu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)