Tyle meczów kary może dostać za to zachowanie. Jeden warunek

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: awantura po meczu Ghana - Urugwaj
YouTube / / Na zdjęciu: awantura po meczu Ghana - Urugwaj
zdjęcie autora artykułu

Wiele wskazuje na to, że skandal po meczu Ghana - Urugwaj może mieć dalsze konsekwencje. Jose Maria Gimenez zaatakował dyrektora rozgrywek FIFA, a to może oznaczać długą dyskwalifikację. Wszystko zależy od protokołów pomeczowych.

Po raz kolejny okazało się, że spotkania Ghany z Urugwajem niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Tak samo było również w ostatnim meczu fazy grupowej mundialu w Katarze. Ekipa z Ameryki Południowej mimo wygranej 2:0 i tak odpadła z dalszych rozgrywek.

Wszystko za sprawą niespodzianki sprawionej przez Koreę Południową. Azjaci wygrali 2:1 z Portugalią i to oni poprzez lepszy bilans bramkowy awansowali do fazy pucharowej mistrzostw świata. To spowodowało wściekłość u piłkarzy Urugwaju, którzy tuż po zakończonym meczu z Ghaną mieli pretensje do sędziego, że przez jego decyzje stracili szanse na kolejne bramki.

Doszło nawet do incydentu z udziałem sędziego oraz przedstawicieli FIFA. Głównym agresorem był Jose Maria Gimenez, który nawet doprowadził do rękoczynów. To zachowanie momentalnie obiegło cały świat sportu (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Serbowie nazwali dziennikarza WP SportoweFakty prowokatorem. Jedno pytanie wywołało ogromne poruszenie

Okazuje się, że Jose Maria Gimenez może otrzymać ogromną karę. Hiszpańskie "Mundo Deportivo" mówi nawet o 15 spotkaniach zawieszenia. Według tego tytułu to zachowanie można zakwalifikować jako napaść na pracownika FIFA. To natomiast wiąże się z wspomnianą dyskwalifikację oraz karą finansową w wysokości do 20 tys. franków szwajcarskich.

Aby piłkarz Atletico Madryt otrzymał największy wymiar sankcji sędzia odpowiednio musi zakwalifikować to zdarzenie w pomeczowym protokole. Jeżeli uderzony pracownik FIFA zostanie zakwalifikowano jako jeden z sędziów, a na to pozwala Kodeks Dyscyplinarny FIFA, to można spodziewać się surowych konsekwencji dla Gimeneza.

Natomiast najmniejsze widełki kary, które mogą spotkać Urugwajczyka to minimum trzy mecze zawieszenia oraz 5000 franków szwajcarskich. Niezależnie od tego jaka sankcja zostanie nałożona to już można powiedzieć, że największym stratnym będzie Atletico Madryt, bo dyskwalifikacja przełoży się na brak obecność w meczach tej drużyny.

Zobacz także: Zaskakujące tłumaczenie Kuleszy ws. umowy Michniewicza Zobacz także: Niecodzienna bramka na mundialu (wideo)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty