Raków Częstochowa rozpoczyna obóz, ale w niepełnym składzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
zdjęcie autora artykułu

Już w piątek Raków Częstochowa rozpoczyna zgrupowanie w Holandii. Lider PKO Ekstraklasy nie poleci na nie w najmocniejszym składzie. Jest kilka istotnych absencji.

Jak podał oficjalny serwis klubu, w kadrze zabrakło Vladislavsa Gutkovskisa, Bartosza Nowaka, Waleriana Gwilii, Marcina Cebuli oraz Szymona Czyża, którzy nie doszli jeszcze do pełni sił po urazach i w najbliższym czasie będą trenować indywidualnie. Pracę w takim samym trybie przewidziano dla Xaviera Dziekońskiego.

Trener Marek Papszun sprawdzi na obozie trzech zawodników, którzy grali dotąd w rezerwach. To: Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik i Oliwier Długosz.

Na zgrupowaniu w Holandii wicemistrz Polski będzie miał bardzo ciekawych przeciwników. Zmierzy się z PSV Eindhoven (10.12), RSC Anderlechtem (14.12) oraz Fortuną Sittard (17.12).

ZOBACZ WIDEO: Eksperci grzmią po doniesieniach o premii. "To skandal"

Po pierwszym obozie częstochowianie udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną, ale już 2 stycznia rozpoczną drugi - w tureckim Belek. Tam będą przebywać aż do 21 stycznia i rozegrają cztery kolejne spotkania kontrolne. Nie podano jeszcze listy rywali.

Podopieczni Marka Papszuna są aktualnie liderem tabeli PKO Ekstraklasy. W 17 meczach zdobyli aż 41 pkt. - o 9 więcej niż znajdująca się za ich plecami Legia Warszawa.

Rundę wiosenną zespół z Częstochowy rozpocznie w sobotę 28 stycznia o godz. 15.00, gdy zmierzy się w Grodzisku Wlkp. z Wartą Poznań.

Kadra Rakowa Częstochowa na zgrupowanie w Holandii:

Bramkarze: Vladan Kovacević, Kacper Trelowski, Jakub Rajczykowski.

Obrońcy: Tomas Petrasek, Milan Rundić, Stratos Svarnas, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić, Bogdan Racovitan.

Pomocnicy: Gustav Berggren, Fran Tudor, Ben Lederman, Ivi Lopez, Daniel Szelągowski, Mateusz Wdowiak, Deian Sorescu, Patryk Kun, Władysław Koczergin, Giannis Papanikolaou, Wiktor Długosz, Olivier Sukiennicki, Tobiasz Kubik, Oliwier Długosz.

Napastnicy: Sebastian Musiolik, Fabian Piasecki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty