Rewolucja w reprezentacji Anglii? Przyszłość trenera pod znakiem zapytania

Gareth Southgate nie wykluczył możliwości odejścia z reprezentacji Anglii. - Potrzebujemy trochę czasu - oznajmił selekcjoner po porażce "Synów Albionu" w ćwierćfinale MŚ 2022.

Rafał Szymański
Gareth Southgate PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Gareth Southgate
Reprezentacja Anglii poważnie zagroziła broniącej tytułu Francji w sobotnim spotkaniu. Podopieczni Garetha Southgate'a mieli znakomitą sytuację i mogli doprowadzić do dogrywki w 84. minucie, gdy Harry Kane ustawił sobie piłkę na 11. metrze. Napastnik fatalnie przestrzelił, a kilka minut później "Trójkolorowi" świętowali awans do półfinału.

Porażka 1:2 z Francuzami na mundialu była dużym ciosem dla brytyjskich kibiców. Po ostatnim gwizdku rozpoczęły się spekulacje na temat przyszłości selekcjonera kadry. Nie wiadomo, czy Southgate poprowadzi zespół w eliminacjach Euro 2024.

52-latek skomentował swoją sytuację na pomeczowej konferencji prasowej. - Po każdym dużym turnieju siadamy do rozmów wraz z działaczami i analizujemy występy naszej drużyny. Potrzebujemy trochę czasu, żeby każdy mógł podjąć słuszną decyzję - oświadczył.

W końcówce września roku 2016 Southgate przejął obowiązki selekcjonera kadry narodowej. Największym sukcesem szkoleniowca było wicemistrzostwo Europy w minionym roku.

Southgate odczuwa niedosyt. - Przyjechaliśmy do Kataru, bo wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać turniej. Na tle obrońców tytułu pokazaliśmy, że byliśmy do tego zdolni. O końcowym wyniku zadecydowały szczegóły - stwierdził.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy reprezentacja Anglii potrzebuje nowego selekcjonera?