Piękna scena po meczu. W roli głównej Luka Modrić

Luka Modrić najpewniej pożegnał się z mistrzostwami świata z brązowym medalem na szyi. Już na stadionie przyjął gratulacje i wyściskał się z ważną dla niego osobą.

Luka Modrić i jego ojciec po meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata 2022 Getty Images / Dan Mullan/Getty Images / Luka Modrić i jego ojciec po meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata 2022
Konfrontację reprezentacji Chorwacji o trzecie miejsce w mistrzostwach świata 2022 obejrzał z trybun ojciec Luki Modricia - Stipe. Już po ceremonii medalowej przytulił on zadowolonego po zwycięstwie 2:1 z Marokiem syna. Piękna scena została uwieczniona przez fotoreportera.

Vatreni zapewnili sobie wygraną w pierwszej połowie. Po przerwie obronili swoje prowadzenie i nie pozwalali Marokańczykom na częste zagrażanie bramce Dominika Livakovicia. Gorąco zrobiło się Chorwatom w czasie doliczonym, ale strzał ostatniej szansy Maroka okazał się niecelny.

Chorwacja stanęła na podium mistrzostw świata po raz trzeci w historii, a po raz drugi z Luką Modriciem w składzie. Pomocnik Realu Madryt pomógł również w zdobyciu wicemistrzostwa świata w 2018 roku na rosyjskich stadionach.

Modrić najpewniej pożegnał się z mistrzostwami świata. 37-letni pomocnik jeszcze nie zakończył kariery reprezentacyjnej, ale trudno wyobrazić sobie kontynuowanie jej aż do mundialu w 2026 roku. Reprezentant Chorwacji grał od początku do końca w meczu o trzecie miejsce, ale we wcześniejszych spotkaniach był już ściągany z boiska przez selekcjonera Zlatko Dalicia.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Luka Modrić jest najlepszym piłkarzem w historii Chorwacji?