Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Co za słowa! Tak Lewandowski pożegnał Pele

Robert Lewandowski na swoim profilu na Instagramie pożegnał zmarłego 29 grudnia Pele. "Spoczywaj w pokoju mistrzu" - napisał krótko Polak.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Pele PAP/EPA / PETER FOLEY / Pele
29 grudnia po prawie miesięcznej walce o życie zmarł Pele. Legenda futbolu odszła z tego świata w wieku 82 lat. Brazylijczyka żegna cały piłkarski świat. Robert Lewandowski na swoim profilu na Instagramie opublikował wpis, który chwyta za serce."Spoczywaj w pokoju Mistrzu. Niebo ma nową gwiazdę, a piłkarski świat stracił bohatera" - napisał krótko reprezentant Polski. Drogą Polaka poszły także inne piłkarskie gwiazdy. Legendarnego Brazylijczyka na swoich profilach pożegnali także Cristiano Ronaldo, Lionel Messi oraz Neymar. Szczególnie emocjonalnie do śmierci Pele podeszli reprezentant Canarinhos oraz Portugalczyk.
"Spoczywaj w pokoju" - napisał krótko siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki. "Przed Pele 10 było tylko liczbą. Gdzieś w swoim życiu przeczytałem to zdanie. Ale to zdanie, piękne, jest niepełne. Powiedziałbym, że zanim był Pele, futbol był tylko sportem. Pele zmienił wszystko. Zmienił piłkę nożną w sztukę, w rozrywkę. Dał głos biednym, czarnoskórym, a przede wszystkim: Dał widoczność Brazylii. Piłka nożna i Brazylia podniosły swój status dzięki Królowi! Odszedł, ale jego magia pozostała. Pele jest WIECZNY!!" - dodał z kolei Neymar. "Moje głębokie kondolencje dla całej Brazylii, a w szczególności dla rodziny Edsona Arantesa do Nascimento. Zwykłe "pożegnanie" z wiecznym królem Pele nigdy nie wystarczy, by wyrazić ból, jaki ogarnia obecnie cały piłkarski świat. Inspiracja dla wielu milionów, odniesienie wczoraj, dziś i na zawsze. Miłość, którą zawsze mi okazywałeś, była odwzajemniana w każdej chwili, którą dzieliliśmy, nawet na odległość. Nigdy nie zostanie zapomniany, a pamięć o nim będzie żyła wiecznie w każdym z nas, miłośników piłki nożnej. Spoczywaj w pokoju królu Pele" - tak brzmią pożegnalne słowa ze strony Cristiano.

Czytaj także:
Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"
Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (12)
 • Mgr drewnialdo Zgłoś komentarz
  Trzeba być zerem skończonym żeby nawet na śmierci legendy promować lewandoskiego. Teraz jeszcze tylko czekać co napisze jego pusta baba; rodzina Pelego na pewno czeka z niecierpliwością.
  • Lupin Zgłoś komentarz
   @p.Sierhej: po co ta wklejka z Insta?? - to tam R.L. pożegnał Pelego na SWOIM KONCIE - a nie w WP.SF, gdzie najtępsze trolle plują nawet w obliczu śmierci.
   • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
    Spoczywaj w pokoju mistrzu - Jezu, co za slowa. Tylko nasz Pudlowski tak potrafi.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×