Cracovia zmarnowała rzut karny w sparingu z niemieckim rywalem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii

Cracovia ma za sobą drugi sparing w 2023 roku. W starciu z 1.FC Nuernberg nie padły bramki, choć "Pasy" zmarnowały wyśmienitą okazję.

W 19. minucie drużyna Jacka Zielińskiego egzekwowała rzut karny, ale nie wykorzystał go Jewhen Konoplianka. Stojący między słupkami Peter Vindahl Jensen wyczuł intencje Ukraińca i obronił jego strzał.

Ostatecznie w starciu Cracovii z 11. ekipą 2. Bundesligi padł bezbramkowy remis.

To był drugi sprawdzian "Pasów" podczas zgrupowania w tureckim Belek, które potrwa do 21 stycznia. Wcześniejszy wypadł znacznie gorzej, bowiem zespół spod Wawelu przegrał z Hansą Rostock aż 0:6.

Następny mecz czeka krakowian w poniedziałek, a ich rywalem będzie Sigma Ołomuniec.

Cracovia zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 25 pkt. Rundę wiosenną rozpocznie w poniedziałek 30 stycznia o godz. 19.00, gdy w ramach 18. kolejki podejmie Górnika Zabrze.

Cracovia - 1.FC Nuernberg 0:0

W 19. minucie Jewhen Konoplianka (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Peter Vindahl Jensen obronił).

Skład Cracovii: Karol Niemczycki (46' Lukas Hrosso) - Jakub Jugas (68' Michał Stachera), David Jablonsky, Virgil Ghita, Cornel Rapa, Karol Knap (64' Sebastian Strózik), Takuto Oshima (79' Przemysław Kapek), Marcin Budziński (46' Kacper Jodłowski), Jewhen Konoplianka (46' Kacper Śmiglewski), Paweł Jaroszyński (46' Michal Siplak), Benjamin Kallman (75' Witalij Tkaczuk).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jaki będzie wynik meczu Cracovia - Sigma Ołomuniec?