Ale postrzelali! Dziewięć goli w sparingu kandydata do awansu do PKO Ekstraklasy

Kapitalne widowisko w sparingu Garbarni Kraków z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. I-ligowiec, którego ambicje sięgają powrotu do PKO Ekstraklasy, wygrał pod Wawelem 5:4.

Szymon Mierzyński
piłkarze Bruk-Bet Termalici Nieciecza WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Bruk-Bet Termalici Nieciecza
Emocji dostarczyła zwłaszcza pierwsza połowa. Gospodarze prowadzili już 2:0, by potem stracić cztery bramki w odstępie 21 minut i ratować wynik trafieniem kontaktowym Adama Żaka.

Po zmianie stron obie ekipy strzeliły po jednym golu i skończyło się minimalnym zwycięstwem gości.

Następny sparing podopieczni Radoslava Latala rozegrają w piątek, a ich przeciwnikiem będzie Korona Kielce. Garbarnia natomiast dzień później zmierzy się z III-ligową Unią Tarnów.

Bruk-Bet Termalica zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli Fortuna I ligi z dorobkiem 29 pkt. Do strefy premiowanej bezpośrednim awansem traci 5 "oczek".

Krakowianie są na 16. pozycji w eWinner II lidze i grozi im spadek. Od bezpiecznych lokat dzieli ich dystans 3 pkt.

Garbarnia Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:5 (3:4)
4:5 - Karol Dziedzic 82'

Garbarnia Kraków: I połowa: Mateusz Bartusik - Patryk Warczak, Mateusz Kardas, Donatas Nakrosius, Cezary Polak, Wojciech Słomka, Tomasz Tymosiak, Konrad Handzlik, Dorian Gądek, Jakub Karbownik, Adam Żak; II połowa: Kais Al-Ani - Bartłomiej Purcha, Mateusz Kardas (60' Patryk Warczak), Donatas Nakrosius (75' Mateusz Kardas), Cezary Polak (75' Dominik Kuc), Karol Dziedzic, Mateusz Nowak, Konrad Handzlik (75' Bartosz Seweryn), Jakub Karbownik (60' Jakub Sutor), Grzegorz Marszalik, zawodnik testowany.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Paweł Pawluczenko - Marcel Błachewicz, Bartosz Farbiszewski, Nemanja Tekijaski, Bartłomiej Kukułowicz (72' Daniel Cieśla, Michal Hubinek, Jakub Banasik (66 Maciej Kuchta), Kacper Karasek, Bruno Wacławek, Daniel Pietraszkiewicz (70' Łukasz Gajda), Tomasz Matuszewski (46' Jakub Janczy).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansuje do PKO Ekstraklasy?