Duże emocje na koniec zgrupowania Legii Warszawa. Pięć goli w sparingu

Znów pięć bramek w sparingowym spotkaniu Legii Warszawa. Wicelider tabeli PKO Ekstraklasy wygrał z serbskim FK Cukaricki Belgrad 3:2.

Szymon Mierzyński
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
W pierwszym niedzielnym sprawdzianie podopieczni Kosty Runjaicia pokonali IV-ligowy niemiecki Chemnitzer FC 3:2. W następnej potyczce osiągnęli identyczny wynik.

Legioniści wszystko co najlepsze pokazali przed przerwą. Strzelanie rozpoczął Ernest Muci, dobijając uderzenie Carlitosa. Albańczyk je również kontynuował, trafiając na 2:0 po indywidualnej szarży. Trzecia bramka to natomiast efekt skutecznej główki Carlitosa.

Później do głosu doszedł 4. zespół serbskiej ekstraklasy, który zniwelował większość strat. Doprowadziłby nawet do wyrównania, ale zmarnował jeden z dwóch rzutów karnych (podyktowanych za faule Maika Nawrockiego, a także Rafała Augustyniaka). Przy pierwszej próbie świetnie interweniował Kacper Tobiasz, zatrzymując strzał Djordje Ivanovicia.

Legia kończy zgrupowanie w tureckim Belek i w poniedziałek powróci do Polski. Następny, a zarazem ostatni tej zimy sparing czeka ją w piątek, gdy zmierzy się z 1.FC Magdeburg.

Pierwszy wiosenny mecz o stawkę wicelider PKO Ekstraklasy rozegra w niedzielę 29 stycznia o godz. 15.00, gdy w ramach 18. kolejki podejmie Koronę Kielce.

Aktualnie Legia zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 pkt. Do liderującego Rakowa Częstochowa traci 9 "oczek".

Legia Warszawa - FK Cukaricki Belgrad 3:2 (3:0)
1:0 - Ernest Muci 2'
2:0 - Ernest Muci 25'
3:0 - Carlitos 40'
3:1 - Bojan Kovacević 44'
3:2 - Samuel Owusu (k.) 82'

W 78. minucie Djordje Ivanović (FK Cukaricki Belgrad) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Tobiasz obronił).

Skład Legii Warszawa: Kacper Tobiasz - Maik Nawrocki, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Josue, Igor Strzałek, Filip Mladenović, Ernest Muci (74' Jakub Kisiel), Carlitos (63' Bartosz Kapustka).