Wielki talent nie dla FC Barcelony. Podpisał nowy kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lukas Schulze / Stringer / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko
Getty Images / Lukas Schulze / Stringer / Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko
zdjęcie autora artykułu

Spekulacjom nie było końca, aż ucięła je sama Borussia Dortmund. Yousoffa Moukoko podpisał nowy kontrakt z niemieckim klubem.

[tag=64191]

Youssoufa Moukoko[/tag] z pewnością miewał w życiu spokojniejsze okresy niż miniony miesiąc. Najpierw udało mu się załapać do kadry Niemców na mistrzostwa świata, później na nich zadebiutował w meczu z Japonią.

Na turniej do Kataru pojechał jednak z wygasającym za kilka miesięcy kontraktem. Wobec tego pojawiło się wielu plotek, które łączyły 18-latka z letnimi przenosinami do wielkiego europejskiego zespołu. Mówiło się przede wszystkim o FC Barcelonie.

Ostatecznie jednak młody napastnik pozostanie w Borussii Dortmund. 18-latek po wielu tygodniach negocjacji i spekulacji podpisał nową umowę z klubem z Zagłębia Ruhry. Nie jest jednak ona zbyt długa.

ZOBACZ WIDEO: Kadra nas zniechęciła. "Są tam tylko przegrani"

Nowe porozumienie wygaśnie bowiem w czerwcu 2026 roku. Mówimy tu więc o przedłużeniu kontraktu o "zaledwie" trzy i pół roku. Najważniejsze dla BVB jest jednak zapewnienie sobie usług tego napastnika na najlepsze lata jego potencjalnego rozwoju.

- Czuję zaufanie sztabu szkoleniowego i mam tu środowisko, w którym mogę się doskonale rozwijać. Oczywiście byłem zaszczycony zainteresowaniem innych klubów, ale ostatecznie to decyzja serca. Kibice zawsze mnie wspierali i chcę dać coś w zamian im i klubowi - powiedział piłkarz dla klubowych mediów.

Youssoufa Moukoko w pierwszym zespole Borussii Dortmund występuje od 29 lipca 2020 roku. Urodzony w Kamerunie napastnik zdążył już zagrać łącznie 59 razy. Strzelił 11 goli oraz zanotował osiem asyst.

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty