Co za strzał! Gikiewicz nie mógł tego obronić [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Viaplay / Zdjęcie: Cudowny gol Reyny
WP SportoweFakty / Viaplay / Zdjęcie: Cudowny gol Reyny

Borussia Dortmund wygrała 4:3 z FC Augsburg w pierwszym meczu po powrocie Bundesligi. Ozdobą spotkania był gol na wagę zwycięstwa autorstwa Giovanniego Reyny.

[tag=686]

Borussia Dortmund[/tag] po powrocie do gry w Bundeslidze zafundowała swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Spotkanie z FC Augsburg stało na niezwykle wysokim poziomie, ale tylko w ostatnich 15. minutach obu połów.

Ostatni kwadrans pierwszej części meczu zakończył się wynikiem 2:2. Z kolei analogiczny fragment pojedynku w drugiej połowie zatrzymał się na wyniku 2:1 dla BVB. Ostatniego z goli strzelił Giovanni Reyna.

Amerykański skrzydłowy wszedł z ławki w drugiej części meczu i okazał się kluczowym piłkarzem dla losów całego spotkania. Widać było po nim dużo chęci, ale brakowało konkretów w działaniach.

Wszystko zmieniło się jednak w 78 minucie. Wówczas piłka spadła idealnie na nogę Reyny. Ten bez zastanowienia kopnął w stronę bramki Rafała Gikiewicza. Futbolówka spadła za kołnierz polskiego bramkarza. Trzeba jednak przyznać, że ten nie miał szans na interwencję. Cudowny był to strzał brylanciku Borussii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty